İlimiz eğitiminde Bahçeşehir fenomeni

Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Osman Çoban “başarılı sonuçları Burdur halkı görecek” başlığı ile iddialı yazılı bir açıklama yaparak, geçen yılın başında (2015’in Şubat’ında) temeli atılan Kolej’in zafer Bayramı’na açılışının yapıldığını ve 2015-2016 eğitim-öğretime başladığını, 7-8 aylık bir süreç içinde kurumsal ve yapısal sistemini oturttuğunu belirtti.

2015 yılının Şubat ayında temeli atıldı. Yaz aylarında bitirileceği ve yeni eğitim-öğretime yetişeceği ve eğitime başlayacağı söylendi. Kamuoyunda çok abartılı bulundu. Kimse inanmadı. Ancak 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, anlamlı bir tarihsel dönemeçte açılış töreni düzenlendi. Ve 4 yüz civarında öğrenci kapasitesiyle yeni eğitim-öğretime başladı. Bu kapsamda yazılı bir açıklama yapan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Osman Çoban, 7-8 aylık bir süreç içinde kurumsal ve yapısal sistemini oturttuğunu ve “başarılı sonuçları Burdur halkı görecek” dedi.

2015-2016 eğitim-öğretimin birinci dönemini değerlendiren Çoban, ”bizim için müthiş bir hayaldi ve hayalimizi gerçekleştirdik ama bunun içinin doldurulması gerekiyor. Sağolsun Burdur halkı bize 400’ün üzerinde öğrenciyi güvenerek emanet etti. Biz de sorumluluğumuzun bilincinde olarak gerekeni yapmaya çalışıyoruz. Sadece Burdur’da değil, bölgede tek bir koleje sahibiz. Ekibimiz de fiziki üstünlüğümüzün yanı sıra ilk günden itibaren sanki 5-10 yıllık gibi öğretim verdi” dedi.

Birinci dönem spor alanında başarılarının olduğunu kaydeden Çoban ”Küçük Erkekler Basketbol İl Birinciliğinde şampiyon olarak tarihimizin ilk kupasını aldık. Birçok alanda spor kulüplerimizi kurduk ve faal olarak çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki günlerde Burdur halkı alacağımız başarılı sonuçları görmeye devam edecek” diye değerlendirmede bulundu.

Burdur halkının Kolej’in farkını yakın bir tarihte göreceğini ifade eden Çoban, ”adını koyduğumuz gibi bu bacasız fabrikanın Burdur’a katkılarını, özelikle nitelikli insan yetiştirme konusundaki çabalarımızı ve farkımızı önümüzdeki yıllarda Burdur halkı görecektir ve bizi de takdir edeceğinden son derece eminim ki ilk aşamada daha kadroyu tanımadan, inşaat bitecek mi bitmeyecek mi belli olmadan bize 400’ün üzerinde öğrenciyi teslim ediyorsa Burdur halkı demek ki eğitime de önem veriyor, bizleri de destekliyor şeklinde algıladık” dedi.

2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılının birinci dönemini değerlendiren Çoban, 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı avantajlı erken kayıtlarının başladığını belirterek, öğrenci velilerinin avantajlı kayıtlar için Bahçeşehir Koleji’ne gelerek kayıtlarını yaptırabileceklerini belirterek, kalite eğitimden avantajlı bir şekilde yaralanabileceklerini ifade etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir