İyi Parti’de üst üste istifalar

İyi Parti’nin 1 Nisan 2018 tarihinde düzenlediği 1’nci olağanüstü Kurultayı müteakiben yaşanan parti içi tartışmalar hız kesmiyor.

İyi Parti 1 Nisan 2018 tarihinde 1’nci olağanüstü Kurultay’ını yaptı. Kurultayı müteakiben kadrolar arasında yoğun bir parti içi tartışma patlak verdi. Ardından da istifalar geldi. Son olarak 200 kişilik Kurucular Kurulu’nda bir istifa daha yaşandı.

Ercan Küçük’ün Aydınlık Gazetesi’ndeki haberine göre, daha önce Cevher Cevheri’nin istifa ettiği Kurucular Kurulu’nda bir istifa daha yaşandı. İyi Parti Kurucular Kurulu ve Genel İdare Kurulu (GİK)  üyesi emekli Büyükelçi Tugay Uluçevik, bütün görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

Özellikle Kıbrıs konusunda büyük tecrübeye sahip olan ve 1967 yılından beri Türk dış politikasında önemli görevler üstlenen Tugay Uluçevik’in, İyi Parti’de beklediği demokratik ve milli yaklaşımı yetersiz bulduğu, 1 Nisan sonrası oluşan kadrolaşmadan rahatsız olduğu için istifa kararı aldığı belirtiliyor. Tugay Uluçevik’in istifasından sonra yedek üye Faruk Köylüoğlu, GİK’e asil üye olarak girmeye hak kazandı.

İyi Parti’ye yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Tugay Çevik’in ardından Kurucular Kurulu’nda yer alan eski Adana Bölge Jandarma Komutanı emekli Korgeneral Ali Lapanta’nın da istifa kararı aldığı iddia edildi. Lapanta’nın Adana’da görev yaparken Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterinin düşmesi üzerine arama çalışmalarına katılmak için Kahramanmaraş’a gittiği ortaya çıkmış ve dava dosyasında adı geçmişti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir