Jetsky ve Flyboard Şampiyonası Burdur’da

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ile Burdur Belediyesince ortaklaşa gerçekleştirilecek Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 4. ayağı Burdur’da yapılacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ile Burdur Belediyesince ortaklaşa gerçekleştirilecek Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 4. ayağı Burdur’da yapılacak. Burdur Gölü’nde 29-30 Ağustos’ta düzenlenecek şampiyonaya Türkiye’nin çeşitli illerinden 30 sporcunun katılması bekleniyor. Şampiyonada sporcular su jetinde 9 kategoride mücadele edecek. Flyboard da ise gölde çeşitli akrobasi hareketleri gerçekleştirilecek.

Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası hakkında TMF Yönetim Kurulu Üyesi Faysal Şefkatlioğlu ile görüşen Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti. Görüşmede Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın detayları görüşüldü.

Hava, deniz ve karada aynı anda organizasyon düzenlenecek

Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, Hava, deniz ve karada aynı anda organizasyon düzenleneceğini söyledi. Suyunun üçte birini kaybeden Burdur Gölü’ne dikkat çekmek için çeşitli organizasyonlar düzenlediklerini kaydeden Başkan Ercengiz, “Türkiye Motosiklet Federasyonu ile Burdur Belediyesi olarak ortaklaşa düzenleyeceğiniz Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası’nın 4. ayağı Burdur’da yapılacak. Motosiklet ve yamaç paraşütünü de ekleyerek şampiyonayı festival havasında yapacağız. Burdur Gölü dalga boyunun düşük olması dolayısıyla su sporları için çok uygun bir göl. Belediye olarak amacımız, Burdur Gölü’nde su sporlarının tekrar yapılabilmesini sağlamak. Bunun için Halk Plajı’nda çeşitli düzenlemeler yaptık. Hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Motor ve su sporlarını seven herkesi 29-30 Ağustos’ta Burdur’a davet ediyorum. Türkiye Motosiklet Federasyonu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

TMF Yönetim Kurulu Üyesi ve su jeti branş sorumlusu Faysal Şefkatlioğlu, Yamaç paraşütü, motosiklet, su jeti ve flyboard sporlarının bir arada yapılmasının ayrı bir önemi olduğunu belirtti. Şefkatlioğlu şöyle konuştu: “Türkiye’de ilk defa Hava, deniz ve karada aynı anda organizasyon düzenlenecek. Organizasyon bu açıdan Türkiye ve Burdur için güzel bir tanıtım olacak. Organizasyon kapsamında Burdur ile ilgili bir tanıtım filmi de hazırlayacağız. Daha önce Elazığ ve Bodrum’da güzel bir tanıtım gerçekleştirmiştik.”

Bu Haberi Paylaş
KATEGORİLER: Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir