KAMU SEN Genel Merkezine ikinci saldırı

Denetimsiz Cumhurbaşkanlığı amaçlayan ve bir çeşit başkanlık sistemi getiren Anayasa değişikliği halk oylamasına “hayır” diyeceğini açıklayan Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu (KAMU SEN’e)  bozkurt işareti yapan bir grup tarafından ikinci kez saldırı yapıldı.

Dış cephede çok büyük gailelerle ve küresel güçlerin saldırısıyla karşı karşıya olan, örtülü bir Türk-Amerikan savaşının yaşandığı şartlarda sağlam durulması gereken iç cepheyi bölen ve milleti düşman kamplara ayrıştıran Anayasa değişikliği halk oylamasına “hayır” diyeceğini açıklayan Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu (KAMU SEN’e)  bozkurt işareti yapan bir grup tarafından ikinci kez saldırı yapıldı.

Dün, “Hareketin lideri Devlet Bahçeli” sloganları atan yaklaşık 30 kişilik grup genel merkezin önüne geldi.

Daha önce alınan ihbar sonrası Kamu Sen Genel Merkezi’nin önüne güvenlik önlemleri alan polis, grubun binaya girmesini engelledi.

Kamu Sen’e saldırı düzenleyen Bozkurt işaretli grubun küçüklüğü, Bahçeli’nin MHP ve Ülkücü tabandaki daralan gücünü göstermesi bakımından dikkat çekici bulundu.

Ulusal Kanal haberine göre, grupla polis arasında görüşmelerin yapıldığı sırada, grubun içindeki bazı kişiler, olayı görüntülemek isteyen Ulusal Kanal muhabiri ve kameramanına saldırdı.

Saldırı çevik kuvvetin araya girmesiyle büyümeden önlendi.

Grup polisin ikazları sonrası genel merkez önünden dağıldı.

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’a yönelik saldırıların ardından sosyal medyada destek kampanyası başlatıldı.

“#SeninleyizİsmailKoncuk” etiketiyle atılan twetlerde Koncuk’un “Hayır” tutumu desteklendi. Saldırılar üzerine Kamu Sen’e Türk İş’ten de destek geldi.

Türk İş Genel Başkanı Ergun Atalay da olayın ardından Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk’u ziyaret etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir