Kanal15 ne yapmak istiyor?

Kanal15, dün akşam Arka Pencere’ye konuk olan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in konuşmalarını yayın akışı içinde uzun süreli olmak üzere birkaç kez kesintiye uğratması kamuoyunda sert tepkilere neden oldu. Kamuoyunda kalitesiz yayınlarıyla reytinginin dibe vurduğu iddia edilen Kanal15 yönetiminden özellikle CHP kamuoyu ve il çapındaki Ercengiz sevenleri tatmin edici açıklama beklediği belirtildi. En sert tepkiyi Yeşilova İçe Başkanı Av. Ferdi Ay’dan geldi. Ay sosyal medyadan, yapılan, “Ercengiz’in halkını bilinçlendirme çabasına ambargodur” diye değerlendirme getirdi.

Dün çeşitli kanallardan gün boyu il halkına yapılan duyurular nedeniyle akşam Kanal15’e kilitlenen Burdur halkı sinirlerini altüst eden bir sürprizle karşılaştı. Arka Pencere programının konuğu olan Başkan Ercengiz’in konuşmaları birkaç kez uzun süre kesintiye uğradı. Kamuoyunda Başkan Ercengiz’in sansüre tabi tutulduğu izlenimi uyandı; CHP’li ve özel olarak Başkan Ercengiz sevenler kamuoyunda “kesin kasıt” arandığı ileri sürüldü.

Yeşilova CHP İlçe Başkanı Av. Ferdi Ay ateş püskürdü. Başkan Ay, yapılan bu kesintilerle ilgili makul bir açıklama ve cevap beklediklerini belirttiği sosyal medya hesabında olayı, “değerli Başkan’ımız Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’ in Kanal 15 canlı yayını esnasında şuan itibariyle yayının 2 kez uzun süreli kesilmesinin, ekranın karartılmasının makul bir gerekçesi varsa Kanal 15 yönetiminden açıklama bekliyoruz” şeklinde değerlendirdi. “Aksi halde yapılan saldırıyı şiddetle kınadıkları”nı ifade eden Ay, “yapılan, Burdur halkının haber alma özgürlüğüne, Sayın Ercengiz’ in halkını bilinçlendirme çabasındaki düşüncesine konulan ipotektir” diye sert tepki gösterdi.

Bilgisine başvurduğumuz Burdur Belediyesi Kültür Müdürü ve Meclis üyesi Ferit Çelikbaş, “herhangi bir kasıt aramanın gereksiz olduğu”nu, yayın yapılan yerin Yukarı Pazar’da kapalı alanda olduğundan ayrıca araçların eski olmasından dolayı böyle bir sonuçla karşılaşıldığı belirtti. Kamuoyunun kasıt aradığını belirttik. Kendilerinin böyle bir kasıt belirtisi görmediklerini ileri sürdü.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir