Karamollaoğlu’ndan Demirtaş çıkışı

Saadet Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, Ankara’da gazetecilerle buluştu. Karamollaoğlu çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, Ankara’da medya kuruluşlarının Ankara temsilcileri ve muhabirleriyle bir araya geldiği toplantıda Cumhurbaşkanı adaylığı kampanyasını tanıttı ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Konuşmasında kendilerine sıklıkla “neden AKP ile biraraya gelmediniz?” sorusunun yöneltildiğini belirten ve “Türkiye’nin en ciddi probleminin kutuplaşma ve kamplaşma olduğunu ısrarla söylüyorum. İşin enteresan tarafı iktidar da bunu dile getirmeye başladı fakat bu söylemde kalırsa bir şey ifade etmez, uygulamaya geçilmeli” diyen Karamollaoğlu, Kürt meselesindeki soruları cevaplarken şaşırttı. Düzen içi her hareketin söylemi ve eyleminin çelişkiye düştüğü bu konuda tutarlı davranmaktan uzak parti çıkarlarını vatan ve halkın çıkarlarının önüne alarak Amerikancı çözümlere yelken açtı.

ANADİLDE EĞİTİM MEŞRU BİR

HAKTIR, BU HAKKIN VERİLMESİNDE MAHSUR OLMAZ

“Kürt sorununu nasıl çözeceksiniz?” sorusu üzerine, kendilerinin belki de üzerinde en çok çalışma yaptıkları konu olan Kürt meselesi hakkındaki etütlerinin belli bir aşamaya geldiğini, birkaç hafta içinde sonuçlanacağını ve bu konuda Diyarbakır’da net bir açıklama yapacaklarını belirten Karamollaoğlu, “üzerinde durdukları hususlardan biri anadilde eğitim. Bizim kanaatimize göre bu elbette meşru bir haktır. Bu hakkın verilmesinde hiçbir zaman bir mahsur olmaz. Ancak elbette Türkiye’nin resmi bir dili vardır. Bunun önem taşıdığını düşünüyoruz” diye konuştu.

DEMİRTAŞ SERBEST BIRAKILMALI

Demirtaş’ı ziyaret edip etmeyeceği sorulan Karamollaoğlu, ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK’nin siyasi kanadı olan HDP’nin başkanının ziyaret edilebileceğini belirterek, “elbette yapılabilir. Fakat ben şov mahiyetinde bir işi yapmayı benimsemedim. Demirtaş’ın mademki aday olmasına engel yoksa kanunen, o zaman kendi fikir ve düşüncelerini topluma anlatabilmek için kendisinin tutukluluk halinin sona erdirilmesi gerektiği kanaatindeyim. İnşallah biz gitmeden o çıkar, kendisine geçmiş olsun deme imkânı buluruz. Tutukluluk bir tedbirdir. Özellikle siyasiler için uygulanmaması gereken bir tedbirdir. Benzer hususları medya mensupları için de söyleyebilirim. Onun için benim temennim inşallah Sayın Demirtaş kısa zamanda tahliye edilir. Bunu yapmak, hükümet yönünden toplumda bir erdem olarak algılanır kanaatindeyim” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir