Kem söz, sahibini yaralar

Demokratik toplumun olmazsa olmazı, ifade, basın ve düşünce hürriyetidir

Burdur İnternet Gazetecileri Derneği (BİGAD) Başkanı Fatih Özcan yazılı bir açıklama yaparak, üyeleri olan Çağdaş Gazetesi Genel yayın Yönetmeni, Kanal32 Temsilcisi ve Hbr15 İnternet Gazetesi sahibi Feti Kılıç’a, kendisiyle ilgili bir haber yapması nedeniyle sosyal medya üzerinden “terbiyesiz” diyerek saldırıda bulunduğunu ileri sürdü ve “kem söz sahibi yaralar” diyerek, bu saldırının “demokratik toplumun olmazsa olmazı, ifade, basın ve düşünce hürriyeti”nin ayaklar altına alınması olduğunu belirtti.

AKP Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur İnternet Gazetecileri Derneği (BİGAD) üyesi, Çağdaş Gazetesi Genel yayın Yönetmeni, Kanal32 Temsilcisi ve Hbr15 İnternet Gazetesi sahibi Feti Kılıç’a, AKP İl Başkanı Dr. Süleyman Faki’nin atanmasını kutlamamasını konu alan bir haberi nedeniyle sosyal medya üzerinden “terbiyesiz” diye hakaret etti ve saldırıda bulundu. Salt haber yaptığı ve halkın haber alma hakkını kullandığı için hakarete uğrayan üyesine sahip çıkan  Burdur İnternet Gazetecileri Derneği (BİGAD) Başkanı Fatih Özcan yazılı bir açıklama yaparak, “kem söz sahibini yaralar. Demokratik toplumun olmazsa olmazı, ifade, basın ve düşünce hürriyetini ayaklar altına alan bu saldırı kabul edilemez” dedi.

İşte BİGAD Başkanı’nın açıklaması!

Çağdaş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni, Kanal32 Temsilcisi, Hbr15 İnternet Gazetesi sahibi ve derneğimizin üyesi gazeteci Feti Kılıç, yaptığı haber nedeniyle sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımın altına yapılan yorumla  “terbiyesiz” ifadesi kullanılarak saldırıya uğramıştır. “Terbiyesiz” ithamını kullanan şahsiyet ise bizleri temsil etsin diye 4’üncü dönemde de parlamentoya gönderdiğimiz, hareketleri ve tutumlarıyla vatandaşlara örnek olması gereken AKP Milletvekili Bayram Özçelik’tir.

ANCAK OTORİTER REJİMLERİN TASARRUFUDUR

Milletvekili Özçelik’in tutumu, her olayı kendi pencerelerinden görerek farklı fikirleri ve yorumları düşmanca değerlendirenlerin tutumu ve zihniyetidir.

Ancak otoriter rejimlerde görülebilen bu tutum ve zihniyet, ülkemizi 31 gazetecinin salt halkın haber alma hakkını savunduğu ve işini yaptığı için hapiste olduğu, 15 televizyon kanalının kapatıldığı, 94 gazeteciye hakettiği halde sarı basın kartının cebren verilmediği uluslararası milletler camiasında utanç verici karanlık bir ülke haline getirdi.

GAZETECİLERLE UĞRAŞACAĞINA, ÜLKE SORUNLARIYLA İLGİLENSİN!

Özü internet gazeteciliği olan sosyal medyanın henüz statü yasası yoktur. Sadece bu eksiklik, ülkemizi uluslararası milletler camiasında ilkel göstermektedir ve bu eksiklik kaos ortamı yaratmakta, ülke ve devlet güvenliğini tehlikeye soktuğu gibi varolan başıboşlukta ceremeyi vatandaşlar çekmektedir. Milletvekili Özçelik, ülkenin bu sorunlarına çözüm üretmek için çabalayacağına ülkeyi ve ilimizi gazeteci için çekilmez hale getirmenin çabası içindedir.

ŞİDDETLE KINIYOR, ÖZÜR DİLEMEYE ÇAĞIRIYORUZ

Ülkemizdeki ifade, düşünce, basın hürriyeti ve demokrasinin hali perişanını ortaya koyan ve ancak otoriter dikta rejimlerinde görülebilecek bu tutum asla kabul edilemez bir tasarruftur.

AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’i kabul edilemez bu saldırısından dolayı şiddetle kınıyor; kendisini üyemiz Feti Kılıç’tan özür dilemeye çağırıyoruz.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir