Kemer’de Vatan Partisi konvoyunu taciz saldırısı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) seçim arabalarıyla, Burdur/ Kemer’de seçim çalışması esnasında Vatan Partisi’nin konvoyuna ve özellikle 1’nci sıra Milletvekili adayı, PKK’nin kendisine suikast hazırlığında olduğu basına yansıyan, kamuoyunun Ergenekon kahramanı olarak tanıdığı emekli Jandarma Tümgeneral Levent Ersöz’ün seçim arabasına yönelik saldırı düzenlendiği bildirildi. AKP’lilerin yaptıkları saldırgan muameleyle Kemer Şenlikleri’ne gölge düşürdükleri iddia edildi.

Kemer Şenliklerinde bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP’liler) seçim arabalarıyla, Burdur/ Kemer’de seçim çalışması yapan Vatan Partisi’nin konvoyuna taciz saldırısı düzenlediği bildirildi. Özellikle 1’nci sıra Milletvekili adayı, PKK’nin kendisine suikast hazırlığında olduğu basına yansıyan, kamuoyunun Ergenekon kahramanı olarak tanıdığı emekli Jandarma Tümgeneral Levent Ersöz’ün seçim arabasına yönelik saldırı düzenlendiği iddia edildi. AKP’lilerin yaptıkları saldırgan muameleyle Kemer Şenlikleri’ne gölge düşürdükleri ileri sürüldü. KıvılcımHaber’e telefonla konuşan emekli General Ersöz, “üzerimize seçim arabasını süren şahıs az kalsın arabamızı sol yanından çarpacaktı” dedi.

Emekli General Ersöz, “Kemer’de şenliklerin düzenlendiği pazaryerinin karşısında konvoyumuzla parketmiş; esnaf ziyaretlerinde bulunuyorduk. 15 AT 441 plakalı AKP seçim aracı gelip yanımızda durdu. Hoparlörün sesini sonuna kadar açarak esnaf ziyaretimizi sabote etmeye yeltendi. Kendilerini ikaz ettik. Sesini kısmasını istedik. Ama bize sinkafla karşılık verdi. Arabalarını biraz daha yaklaştırdılar. Bu arada pazaryerine kalabalık görüntüsü vermek için öğrencileri getirmişler. Burdur merkezden bile gelen öğrenciler bulunduğunu gördük. Öğrencilere Atatürk anahtarlığı verirken Merkez İlçe Başkanımız Serap Gül’ü Şeker Ortaokulundan bir öğretmen kolundan tutarak uzaklaştırmak istedi. İl Başkanımızın kolu bu nedenle morardı. Öğretmenin adını öğrenemedik. Araştırıyoruz. Ama araçları kullananlardan birinin ve özellikle küfredenin İlim Yayma Cemiyeti üyesi ve MAKÜ öğrencisi İbrahim Saydam olduğunu saptadık. AKP’nin bu hırçınlıkları, düşüşte olduklarını bilmelerinden ileri gelmektedir. Ama korkunun ecele faydası yoktur. Vatan geliyor gümbür gümbür; telaşları bundandır” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir