Kendinden önce yasakları geldi

Başbakan Davutoğlu dün ilimizi ziyaret ederek Cumhuriyet Meydanındaki bindirilmiş kıtalarla gerçekleştirilen mitingde konuştu. Ancak Başbakan’dan önce yasakları geldi. Burdur sanki polis devletine dönüştü. Dağ taş polis doldu. İnternet Gazetecilerini akredite etmedi; miting alanına almadı.

Ülkede ancak totaliter idarelerde görülebilecek bir gazeteci ve basın düşmanlığı gittikçe yaygınlaşmakta, gazeteciler hapislere atılmakta, binlercesi soruşturma geçirerek mahkemelerde süründürülmekte, hapsedilme korkusu onların başının üzerinde Demokles’in kılıcı gibi dolaşıp durmaktadır. İnternet Gazetecileri Yasası, bir türlü Meclis’ten geçirilmemekte, internet gazetecileri statü yasasının yokluğunda durumları sallantıda ve sıkıntılı olmaktadır. Özünü internet gazeteciliğinin oluşturduğu sosyal medya bir parmağın düğmeye basmasıyla 4 saat içinde kapatılma tehditleriyle hizaya sokulmaya çalışılmaktadır.

Ancak hakikatler inatçıdır, balçıkla sıvanamaz, yasaklarla ortadan kaldırılamaz. İnternet gazetecilerinden ve internet medyadan Başbakan Davutoğlu neden korkmaktadır? Hakikatleri yıldırım hızıyla, daha meydanlardayken kamuoyuna duyurduğundan, kamuoyunu anında şimşek gibi oluşturduğundan mı? Yoksa ülkedeki medya dünyasının yüzde 80’nini yandaş hale getirdikten sonra internet medyasına nüfuzunu geçirememekten mi?

Burdur’da internet gazetecilerinin Valilik tarafından akreditasyon kartları hazırlandığı halde Başbakanlık tarafından akredite edilmemelerini, miting alanına alınmamalarını şiddetle protesto ediyor; Burdur Valiliğini de internet gazetecilerinin akreditasyon kartlarını hazırladığı halde teslimiyetçi davranarak kendi ilinin gazetecilerini savunmamasını kınıyoruz.

İşte BurdruWeb’in çektiği videohaber!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir