Kılıçdaroğlu Burdur’u örnek gösterdi

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, partisince Ankara’da düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı; toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal demokrat belediyelerle kırsak kesimdeki üretici arasında oluşan işbirliğine dikkat çekerek Burdur Belediyesi’ni örnek gösterdi. Kılıçdaroğlu, “bizim Büyükşehir belediyelerinin olduğu yerlerde kırsalla kent arasında müthiş bir uyum var. Kentteki zenginleşmeyi kırsala da taşıyoruz (…) Burdur’da benzer bir uygulama başlatmıştı” dedi.

 

 

Başkan Ercengiz’in de katıldığı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’nin) Ankara’da düzenlediği Belediye Başkanları Toplantısı’nda konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal demokrat belediyelerin üreticilerle işbirliği ve kooperatifleşme çalışmalarına Burdur’u örnek gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara’da CHP’li belediye başkanlarını topladı. Toplantıya Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de katıldı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu toplantıda bir konuşma yaptı. Konuşmasında sosyal demokrat belediyelerin bulunduğu büyükşehir belediyeleriyle kırsal kesim arasında müthiş bir bütünleşme ve dayanışmanın yaşandığını, bu yerleşim yerlerinin kırsalındaki üreticilerin memnuniyetinin çok yüksek olduğunu belirterek, Burdur Belediyesi’nin süt krizinde geliştirdiği politikaların, İnsuyu havzasındaki fasulye üreticilerinin sorunlarına çare olarak önerdiği üreticiler birliği gibi faaliyetleri övdü.

Kılıçdaroğlu konuşmasında, “bizim Büyükşehir belediyelerinin olduğu yerlerde kırsalla kent arasında müthiş bir uyum var. Kentteki zenginleşmeyi kırsala da taşıyoruz. Ağaç mı üretiyorsun kooperatifle anlaşma yapıyorsun iyi gelir elde edebileceği bir fiyatla alınıyor. Et mi üretiyorsun, süt mü üretiyorsun, peynir mi üretiyorsun, çiçek mi üretiyorsun? Bunlar satın alınıyor. Böylece kentli ile kırsal arasında güzel bir birliktelik kuruluyor. Bursa’ya gittim, tarımcılarla toplantı yaptım. Hepsi çok kızgın. Gelir elde edemiyorlar. Sorun çözülebilir mi? diye bana sordular.  Tabi dedim. 2019’a kadar sabredeceksiniz. 2019’da Bursa’yı CHP’ye vereceksiniz bir daha bu şikâyetleri yapmayacaksınız. Bakın İzmir’e, İzmir’in kırsalından hiçbir şikâyet yok. Sadece kentler için söylemiyorum. Burdur’da benzer bir uygulamayı başlatmıştı. Hiçbir sorunumuz yok. Zenginleştirmek sadece kenti değil, kırsalı da zenginleştirmek gerekiyor” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir