Kılıçdaroğlu: Kürt siyasal hareketi (PKK) Meclis’te olmalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kürt siyasal hareketinin Meclis’te olmasını istiyoruz” dedi, PKK’nın Meclis’te olmasını gerektiğini savundu. Kemal Derviş’i de öven Kılıçdaroğlu, CHP tabanının “lümpen” olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bacaklarına kurşun sıkmayı sürdürüyor. Tabanından HDP’ye kayma olduğu kamuoyunun malumu olan CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP’nin (PKK’nın) barajı geçmesi projesine açık desteğini yineledi. ODTÜ Mezunları Derneği’nce düzenlenen bir panele katılan Kılıçdaroğlu düşüncelerini daha net bir şekilde dile getirdi. Amerikan çıkarlarına karşı direnen ve Irak işgaline yeşil ışık yakmayan Ecevit Hükümeti’ni yıkarak AKP’ye kapıyı açan Kemal Derviş’e de övgüler düzen Kılıçdaroğlu, kendi tabanını da aşağıladı; CHP tabanının “lümpen” olduğunu ileri sürdü.

Ulusal Kanal’ın haberine göre,  “HDP’nin barajı aşmasını isteriz. Kürt siyasal hareketinin parlamentoda olmasını isteriz. Çünkü barış sürecinin sağlıklı ilerlemesinin yolu HDP’nin, yani Kürt siyasal hareketinin, yan, meşru hareketin parlamento da olması lazım. Bu konuda en tutarlı parti biziz” diyen Kılıçdaroğlu,

“Kemal Derviş’le hareket etmeniz doğru mu?” sorusuna da “Türkiye’de güzel işler yaptı” yanıtını verdi.

DERVİŞ, SADECE TÜRKİYE’NİN DEĞİL DÜNYANIN ÖNEMLİ İKTİSATÇILARINDAN BİRİDİR

Kemal Derviş’in sadece Türkiye’nin değil, bütün dünyanın kabul ettiği “önemli sosyal demokrat iktisatçılarından birisi”nin olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “kurumsal olarak Türkiye’de güzel şeyler yaptı. Gerçek demokrasi sıcak siyasetin doğrudan müdahale edemediği alanların genişletilmesidir. Derviş de bunu başarılı bir şekilde yaptı” diye konuştu.

CHP TABANINDA CİDDİ LÜMPENLEŞME VAR

Kılıçdaroğlu, kendi partisinin tabanının da “lümpenleştiğini” söyledi. “Parti tabanın da ciddi bir lümpenleşme var. Bu sorunları aşmak için entelektüel düzeyi yüksek insanlara ihtiyacımız var” şeklinde konuşan Kılıçdaroğlu, “CHP’nin geçmişte laikliği gerekenden fazla öne çıkardığını” savundu ve “sosyal devleti unuttuk'” ifadesini kullandı.

TESEV üyesi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “’TESEV’in Soros’dan bağış alıp almadığını bilmiyorum” dedi.


Kılıçdaroğlu: Kürt siyasal hareketi (PKK… paylaşan: ulusalkanal

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir