Korku dağları tutmuş; hürriyetler ayaklar altında!

CHP’li Gençler, Gece yarısından beri Burdur Emniyetinde Gözaltında

Dün akşam saatlerinde (19,00 sularında), bugünkü (11 Mart 2016 günü) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Burdur ziyaretiyle ilgili olarak Facebook hesabında paylaşımda bulunan Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Başkanı Emin Kural ile Yönetim kurulu üyeleri Selim Çal, Ali Tunç, Can Berkan ve Serin Sövüt, Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gece yarısı evlerinden alınarak Emniyete götürüldüğü ve gözaltına alındığı öğrenildi.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI NEDENİYLE 5 CHP’Lİ GENÇ GECEYARISINSDAN BERİ GÖZALTINDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün ilimizi ziyaret edecek. Kendinden önce yasakları ve hürriyet tahditleri geldi. Dün (10 Mart 2016 günü) akşam saatlerinde (19,00 sularında), bugünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Burdur ziyaretiyle ilgili olarak Facebook hesabında paylaşımda bulunan Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Başkanı Emin Kural ile Yönetim kurulu üyeleri Selim Çal, Ali Tunç, Can Berkan ve Serin Sövüt, Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gece yarısı evlerinden alınarak Emniyete götürüldüğü ve gözaltına alındığı öğrenildi. Gece yarısı 03,00’ten bu yana CHP’li gençleri yalnız bırakmayan CHP İl Başkanı Barış Ayten ile Burdur CHP Milletvekili Dr. Mehmet Göker Emniyet Müdürlüğü önünde KıvılcımHaber’e açıklamalarda bulundu.

EMNİYETİN İYİ DAVRANIŞININ ÖNEMİ VE

BELİRLEYİCİLİĞİ YOKTUR; ÖNEMLİ OLAN HÜRRİYETLERDİR

Gençlere sahip çıkmak için Emniyet Müdürlüğü önünde partililerle birlikte toplandıklarını ve bir türlü savcılığa intikal ettirilmekten imtina edildiğini belirten Başkan Ayten ve Vekil Göker, yerli görevlilerin iyi davrandıklarını, ancak ellerinden bir şey gelmediğini, yukarı katlarda bürokrasinin kırılamadığını ve gençlerin 8 saattir nezarette tutulduklarını vurgulayarak, polisin iyi davranışlının çok önemi ve belirleyiciliğinin olmadığını, önemli olanın hürriyetler olduğunun altını çizdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir