Koskoca milletvekili sahte belgeye sığınırsa…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’den) FETÖ Araştırma

Komisyonu Başkanı, Burdur AKP Milletvekili Reşat Petek’e İsyan: O Belge Sahte!

FETÖ’nün kriptolu mesajlaşmada kullandığı ByLock programını 125 milletvekilinin kullandığı ortaya çıkarıldığı, ByLock’çu vekillerden 82’sinin AKP’li olduğu, geri kalan 43 vekilin ise CHP, MHP ve HDP’li olduğu, ByLock’çu vekillerin çoğunun Ahmet Davutoğlu’na yakın isimlerden oluştuğu ve listenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da önünde olduğu, aralarında hükümetin önemli isimlerinin de bulunu ortaya çıkarıldığı halde (habere gidiniz), MİT’in “Bylock kullanan milletvekilleri” raporunun istenmediğini itiraf eden Komisyon Başkanı AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek, sahte bağış makbuzu göstererek CHP’ye karalamaya çalıştı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Fetullah Gülen’in CHP’ye bağış yaptığı iddia edilen belgenin sahte olduğunu savundu.

ÇOCUK ZEKÂSIYLA SATIN ALINMIŞ

MEKBUZ, SAHTEKÂRLIKLA, AHLAKSIZCA, VİCDANSIZCA YAPILAN BİR İFTİRA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğdu, FETÖ/PDY 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek’in komisyon raporunu açıklarken gösterdiği, Fetullah Gülen’in 1967 yılında CHP’ye bağış yaptığı tahsilat makbuzu olduğu iddia edilen belgenin sahte olduğunu söyledi. Darbe komisyonunun CHP’li üyesi Erdoğdu, bu belgenin “internet satış sitelerinde koleksiyoncular tarafından asılan boş makbuzların temin edilerek sonradan üzerine doldurulması sonucu elde edilmiş olduğu”nu belirterek, “bu makbuzlar seri halde İnternet sitelerinde satılmaktadır. Bir çocuk zekâsıyla bu makbuz satın alınmış, üzerine Gülen bağış yapmış gibi gösterilerek, Gülen’in sahtekârlıkla bağış yaptığı gösterilmiştir. 5 bin lira o tarihte 560 dolar. Bir vaiz maaşı ortada. Bu kadar ahmakça ve vicdansızca, ahlaksızca bu iftiranın atılmasını kınıyoruz. Bu iftirayı yargıya taşıyacağız. Kontrollü darbenin, kontrollü raporu iftira ile yürümektedir” diye değerlendirmede bulundu.

Erdoğdu şöyle konuştu:

İFTİRAYI YARGIYA TAŞIYACAĞIZ!

“Bir iftirayla ikiz kardeşlerini CHP’ye yamamaya çalışıyorlar. Darbe dediğiniz bu bunu yapanlar hukuk önünde de verecekler hesabını, millete de Allah’a da verecekler. Reşat Petek bu sahtekarlığın kullanıcısıdır. Sitelerde bu makbuzlar satılmaktadır. Kime satıldığı bellidir. Yargı cesaretle üzerine giderse kimin aldığı görülecektir.  Bu açıklamayı raporun içinde görmedik. Madem böyle ciddi iddian, önemli belgelerin var niye raporun metnine yazamadın Reşat Petek. Bu komisyon  raporu diye yutturulmaya çalışılan AKP iftirası darbenin siyasi ayağını saklamaya yöneliktir. Bu darbe araştırma komisyonu raporunda bir tek siyasi ayak yoktur. Bu siyasi ayağı gizleme çabasıdır.”

REŞAT PETEK BU SAHTEKÂRLIĞIN KULLANICISIDIR!

Petek’in bu sahtekârlığın kullanıcısı olduğunu ifade eden Erdoğdu, “sitelerde bu makbuzlar satılmaktadır. Kime satıldığı bellidir. Yargı cesaretle üzerine giderse kimin aldığı görülecektir. Bu açıklamayı raporun içinde görmedik. Madem böyle ciddi iddian, önemli belgelerin var niye raporun metnine yazamadın Reşat Petek. Bu komisyon raporu diye yutturulmaya çalışılan AKP iftirası darbenin siyasi ayağını saklamaya yöneliktir. Bu darbe araştırma komisyonu raporunda bir tek siyasi ayak yoktur. Bu siyasi ayağı gizleme çabasıdır” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir