Seçimin arifesinde ilçelere ziyaret programı yapan, her hafta bir ilçeye inceleme gezisi ve ziyarette bulunacağını açıklayan ve uygulayan, bu girişimi CHP Merkez İlçe Başkanı Barış Ayten tarafından sosyal medya üzerinden topa tutulan Burdur Valisi Hasan Kürklü, dün Bucak ilçesini ziyaret etti. Bu kapsamda Bucak Kültür Merkezi’nde köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Hasan Kürklü, dert küpü olduğu ortaya çıkan köylerin muhtarlarından sıkıntılarını ve sorunlarını dinledi. Muhtarların anlattığı sorunların başında yol ve elektrik problemlerinin geldiği ortaya çıktı.

Vali Kürklü’nün seçimin arifesinde birdenbire ilçe ziyaretleri başlatması ve dün gerçekleştirdiği Bucak ziyaretinde CHP Milletvekili Ramazan Kerim Özkan’ın dışlanması durumu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanı Barış Ayten tarafından sosyal medya üzerinden topa tutulan Burdur Valisi Hasan Kürklü’nün Bucak’ta muhtarlar toplantısı köylerin dert küpü olduğunu ortaya çıkardı. Bu kapsamda Bucak Kültür Merkezi’nde köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Hasan Kürklü, dert küpü olduğu ortaya çıkan köylerin muhtarlardan sıkıntılarını ve sorunlarını dinledi. Muhtarların anlattığı sorunların başında yol ve elektrik problemlerinin geldiği ortaya çıktı.

Bucakhaber.biz İnternet Gazetesi’nin haberine göre, protokol konuşmalarının ardından söz alan köy muhtarları, genellikle köylerin yollarıyla ilgili sorunlar olduğunu dile getirdiler. Bunun yanı sıra Kestel Ovası’nda tarım arazilerinin su altında kaldığı ve çiftçilerin mağdur olduğu belirtildi.

Bucak’a bağlı 35 köyün ortak sorunlarının dile getirildiği toplantıda, köylerde bulunan aydınlatma lambalarının çalışmadığı ve bu nedenle köylerde birçok karanlık sokakların bulunduğunu söylediler. Akdeniz Elektrik Firmasına aydınlatmalar hakkında birçok kez dilekçe verdiklerini söyleyen köy muhtarları, muhatap bulamadıklarını bu nedenle mağdur olduklarını ifade ettiler.

Köy muhtarlarının dile getirdiği konulardan biri de köylere çocuk parkı, yaşlı bakım evi gibi sosyal etkinliklerin yapılabileceği bir yerlerin yapılmasını istediler. Bucak’ta bulunan mahalle muhtarları da en çok henüz doğalgaz verilmeyen bölgeler hakkında bir an önce çalışma yapılması istediler.

Vali Kürklü, Milletvekili Özçelik ve ilgili kamu kurum amirleri, sorunları dinleyerek not ettiler.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir