Köyünü anlatan Can’ın eserinde tarihsel derinlik var

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Basın Bürosu çalışanı emekli öğretmen Ahmet Can, doğup büyüdüğü Yassıgüme’yi anlatan “Köyüm Yassıgüme” adıyla hazırladığı kitabını okurların beğenisine sundu; gelirini köyünün kalkındırma derneğine vakfetti.

Burdur’da faaliyet gösteren deneyimli ve okullu basın mensuplarından emekli öğretmen Ahmet Can, köyünün sosyo-ekonomik, kültürel, tarihsel, sosyolojik ve folklorik değerlerinin araştırılması tarzında bir çalışma niteliğinde bir kitapla Burdur kültürüne katkıda bulunmanın mutluluğun u yaşadığını belirtti. Can’ın kitabında Yassıgüme’nin birçok özelliği, tarihsel, sosyolojik ve folklorik derinliği içinde incelenmiş.

YENİ TARZ BİR KÖY ARAŞTIRMA KİTABI

KıvılcımHaber Gazetesi’ni ziyaret eden ve kitabı hakkında bilgi veren Ahmet Can, çalışmasının ülkede fazla örneği bulunmayan köy incelemesi tarzında bir kitap olduğunu vurgulayarak, köy kültür tarihine ilişkin kaynak kitap olması düşüncesiyle uzun zamandır çalıştığını, Yassıgüme’yle ilgili tarihsel, ekonomik, kültürel, sosyolojik, folklorik bilgi ve belgeleri topladığını belirtti. Bu bilgi ve belgeleri bu kitapta topladığını ifade eden Can, “yazmayı düşündüğüm ve planladığım başka kitaplarda da var” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir