Laikliğe utangaç bir çalım; Cuma mesaisi ayarlandı

Anayasasında laik, demokratik bir devlet olduğu yazılı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, devrim yasalarının vazgeçilmezi olan laikliğe hedef alarak, Cuma günlerini Osmanlı’da ve şeriatçı Arap ülkelerinde olduğu gibi tatil edememekle birlikte mesai ayarlaması yoluna gittiği belirtildi. Muhalefette tık yok! Pardon Ana muhalefetin gündeminde bölücü terör örgütü PKK’nin hendek savaşlarına karşı vatan savaşı veren ve bu arada sokağa öçıkma yasağı uygulayan ordu var. Sokağa çıkma yasağını eleştiriyor.

ANAYASASI’NDA LAİK, DEMOKRATİK BİR DEVLET

OLDUĞU YAZILI AKP HÜKÜMETİNDAN CUMA NAMAZI GENELGESİ GELİYOR

Memurun bir çok meselesini gözardı eden ve en son olarak Memur Sen ile bir kumpas kurup ali cengiz oyunuyla imzaladığı toplu sözleşmeye bir madde koyarak enflasyon farkını deve eden AKP Hükümeti, memurun mesaisini Cuma namazına göre ayarlıyor. Aydınlık Gazetesi’nin AA’na dayanarak verdiği haberine göre, Anayasası’nda laik, demokratik bir devlet olduğu yazılı 64’ncü AKP Hükümeti’nin, Cuma günlerini Osmanlı’da ve şeriatçı Arap ülkelerinde olduğu gibi tatil edememekle birlikte mesai ayarlaması yoluna gittiği, bunu Cuma namazı için bir genelgeyle halledeceği ortaya çıktı. Cuma günleri, kamu çalışanlarının namaz öncesi öğle tatiline gireceği, namaz bitiminden sonra mesaiye başlayacakları bildirildi.Gözlerin çevrildiği özellikle Anamuhalefetin ise dıkı çıkmıyor. Daha doğrucası Güneydoğu’da bölücü terör örgütü PKK ile vatan savaşı veren Türk ordusunu eleştiriyor. Sokağa çıkma yasağının hukusuzluğunu ilen ediyor. hendek savaşının karşı kıyısında yer alıyor.

Başbakanlık tarafından cuma namazı için hazırlanan ve Kanadoğlu ve Batum gibi hukukçuların Anayasa’nın laiklik ilkesine ayklırılığını belirttikleri genelgenin bu hafta içinde yayımlanmasının planlandığı bildirildi.

Başbakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, cuma namazı için hazırlanan genelge ile zaten fiilen uygulanmakta olan kamu çalışanlarının cuma günü mesaisi, cuma namazı öncesi öğle tatiline girecek, namazın bitiminden sonra tekrar mesaiye başlayacak şekilde düzenlenecek.

Yetkililer, söz konusu düzenlemeye ilişkin, “mesai kaybı yaşanmayacaktır. Genelgenin bu hafta içinde yayımlanması planlanmaktadır” ifadesini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir