MAKÜ Rektörü 6 aylık icraatını anlattı

9 yıllık bir üniversite olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), 2006 yılında kurulduğundan bu yanan kentle bütünleşemese de fiziki olarak olağanüstü büyüdü. Öyle ki yerleşkesinde pıtır pıtır yükselen birim binalarıyla, yurtlarıyla, bahçe düzenlemeleriyle, 25 binleri bulduğu belirtilen öğrenci ve diğer personeliyle MAKÜ’nün, kendisiyle birlikte kurulan diğer 14 üniversiteyi birkaç kat katladığı ileri sürülüyor. Prof. Gökay Yıldız, Prof. Dr. Mustafa Saatcı’dan sonra üniversitenin 3’ncü Rektörü olan Prof. Dr. Âdem Korkmaz bugün kahvaltıda Taşoda’da basın mensuplarının karşısına çıktı.

Göreve geldiği günden beri gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında basını bilgilendiren MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, üniversite hakkında da genel bilgiler verdi.

Basının eleştiri, yorum ve isteklerine yol gösterici olarak baktıklarını, yapıcı eleştirinin kendilerinin gelişmesine katkı sağlayacağı anlayışı içinde olduklarını belirten Korkmaz, “yapılan her çalışmada dikkatimizden kaçan olaylar olabiliyor. Basın mensupları bu konuda bizim 3. gözümüz gibi. Bizim göremediğimiz, atladığımız şeyleri fark etmek gibi bir yeteneğiniz var. Bu bizler için çok önemlidir. Sizlerden gelen her türlü eleştiri, yorum veya fikir bizler için değerlidir. Sizlerden gelen her yapıcı eleştiri ve yorumu dikkate alıp önemsiyoruz” dedi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve bağlı fakültelerin bünyesinde toplam 25 bini aşkın öğrenci bulunduğunu belirten Rektör Korkmaz, bu sayının merkezde 14 bin, ilçelerde ise 10 bini geçtiğini ifade etti. 6 fakülte, 4 yüksekokul, 10 Meslek Yüksekokulu, 4 Enstitü bulunan üniversitede yeni bölümlerin de açılacağını belirten Rektör, bu bölümler içerisinde Bucak İşletme Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi (Sağlık Yüksekokulu), Türk Müziği Devlet Konservatuvarı, Burdur Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Yeşilova’ya Pazarlama Bölümü, Altınyayla’ya Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı, Bucak İşletme Fakültesi İşletme Bölümü, Gölhisar MYO Mimari Restorasyon (Kbriya Antik Kenti ile Entegreli), Çavdır MYO Sosyal Hizmetler Programları bulunduğunu ifade ettği.

Prof. Dr. Korkmaz, şu görüşleri paylaştı:

“Şehir ile her zaman iletişim içinde olan Üniversitemiz yine şehrin kazanımı için Bilimsel ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (Teknokent), Burdur Gelişim Enstitüsü, Burdur’un hayvancılık sektörünün geleceğine yön verecek projelerden biri olan Süt Teknolojileri Araştırma Merkezi ile her zamanki gibi şehrinin gelişimi için çalışmaya devam edecektir.”

“Mehmet Akif Ersoy’un gururla taşıdığımız adını Üniversitemizin bu yıl 10. Kuruluş yıldönümü olması dolayısıyla da taçlandırmak istiyoruz. Bu kapsamda Mehmet Akif Ersoy Bilim ve Sanat Ödülleri, Üniversitemizin katkılarıyla Mehmet Akif Ersoy Evinin canlandırılması, Burdur Valiliği ile birlikte bu evin ziyarete açılması ve ziyaretçilere Mehmet Akif Ersoy’un anlatılmasının yanı sıra öğrenci toplulukları ile çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenecektir.”

İşte Videohaber!


MAKÜ rektörü_Basın Açıklaması paylaşan: fozcan

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir