MAKÜ Veterinerlik’ten, hayvan yetiştiricilerine eğitim

MAKÜ Veteriner Fakültesi, “Hayvancılık Projesi” yaptı; hayvan

yetiştiricilerine eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bölgesel Kalkınma Amaçlı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı kapsamında, Burdur’un sahip olduğu potansiyeli ile MAKÜ’nün mevcut ve gelecek altyapısı arasında uyum sağlayarak tarım ve hayvancılık alanında rekabet gücünü artırmak amacıyla Veteriner Fakültesi Hayvancılık Projesi çerçevesinde eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Veteriner Fakültesi alanında uzman akademisyenlerle ilçelerde bilgilendirme çalışmaları yaptı. 8 Mayıs11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kemer, Karamanlı, Yeşilova, Çeltikçi, Bucak, Ağlasun, Tefenni, Çavdır, Altınyayla ve Gölhisar ilçelerine bağlı 10 köyde bilgilendirme eğitimi v erdi.

Hastalıklarla mücadele, döl verimi, buzağı bakımı ve buzağı ölümleri, hayvan besleme ile meme sağlığı ve sağımı konularında verilen eğitimlerde yetiştiriciler hayvanları ile ilgili sorularını ve sorunlarını da eğitimcilere aktardılar.

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan ÖNER konu hakkında yaptığı açıklamada, “Bölgesel Kalkınma Amaçlı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması” Programı kapsamında yaptığımız çalışmalarla Burdur ve ilçelerinde fark yaratmak ve hayvancılıkta bölgede ve Türkiye’de iyi bir konuma gelebilmek için çalışmalar yürütmekteyiz. Alanlarında uzman kadromuz ile yollara düşüp, yetiştiricimizin ayağına kadar gidip, eğitimlerimizi veriyoruz. Üniversitemizin Hayvancılık Projesi kapsamında yürüttüğümüz bu çalışmalarda şu ana kadar 10 köye ulaşıp eğitimlerimizi verdik. İlerleyen süreçte çalışmalarımıza devam ederek yetiştiricilerimizi bilgilendirmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir