MAKÜ’de “Çocuk İstismarına Hayır” farkındalık faaliyeti

Çocuk istismarına karşı duyarlılık geliştirmek, farkındalık yaratmak ve dikkat çekmek amacıyla Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ’de), akademisyen ve öğrencilerin katılımıyla “Çocuk İstismarına Hayır” etkinliği düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ’de) Eğitim Fakültesi Dekanlığı, Eğitim Bilimleri Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ABD öncülüğünde, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Topluluğu ve Sosyoloji Topluluğu yanı sıra diğer fakülte ve bölüm akademisyenleri ve öğrencilerinin katılımıyla “Çocuk İstismarına Hayır” etkinliği düzenlendi.

İstiklal Yerleşkesi Kitap & Kahve Kafeteryası önündeki meydanda gerçekleştirilen ve çok sayıda yönetici ve akademisyeninde destek verdiği etkinlikte, öğrenciler ‘İstismara Hayır!’ pankartı açıp çocuk istismarını durduralım sloganları ile birlikte insan zinciri ile ‘El’ şekli oluşturarak, “istismarı durdurun” sembolünü yaptılar.

Ayrıca çeşitli öğrenci grupları istismara hayır farkındalığı oluşturmak amacıyla yayınladıkları videoda başta ebeveynler olmak üzere herkesin çocuklara karşı istismarın farkında olması ve duyarlı olması gerektiğine vurgu yaptılar.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir