Meclis, Milletvekili Petek’e ateş püskürdü

Burdur Belediye Meclisi’nin CHP’li üyeleri, hastane yeriyle ilgili kararı konusunda yaygın basından bir gazetenin Akdeniz ekine verdiği demeçte, Meclis üyelerine “gölge etmeyin başka ihsan istemez” şeklinde üst perdeden hitabeden ve FETÖ’den tutuklu Vali Hasan Kürklü ile Belediye Başkanlığı’nın hastane yeri konusunda imzaladıkları ve aynı dönemde feshedilen takas protokolüne atıfta bulunarak FETÖ’cülük imasında bulunan AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek karşı ayaklandı. Açıklama metnini okuyan Grup Sözcüsü Burhan Cahit Karakurt, “kişi kendinden bilir işi. Herkes önce kendi önünü temiz tutsun, başkasının önüne sonra laf etsin” diyerek, Milletvekili Petek’in 17-25’ten sonraki dönemde internette dolaşan Fethullah ve FETÖ’seviciliği ile ilgili söylem, haber ve videolara atıfta bulundu.

 

 

SUÇLULUĞUNUN TELAŞI İÇİNDEFETHULLAH VE

FETÖ’SEVİCİLİĞİ İNTERNETTE DOLAŞIP DURAN AKP MİLLETVEKİLİ

REŞAT PETEK, BURDUR BELEDİYE MECLİSİ’NİN CHP GRUBUNA FETÖ’CÜ İMASINDA BULUNDU

Hükümet’in 17-25 Aralık 2013 tarihinden sonra FETÖ ile en küçük ilişkisi bulunan kişilerden bile hesap sorulacağını söylemesine rağmen, 17-25 Aralık’tan sonra, FETÖ’cülerin 2007’de kurduğu, yönetiminde ağırlıklı olarak FETÖ’cü gazeteci ve televizyoncuların bulunduğu, FETÖ çatı davasında Fethullah Gülen ile birlikte yargılanan 73 kişiden biri olan ve terörden arananlar listesinde yer alan Halit Esendir’in başkanı olduğu ve KHK’yle kapatılan Medya Etik Konseyi Derneği tarafından 4 Nisan 2014 tarihinde “en iyi internet köşe yazarı” seçerek ödüllendirilen, bu ödüllendirmeyi de kendi sosyal medya hesabında yayınlayan, ayrıca Fethullah’ı ve FETÖ’yü öven videoları internet ortamında dolaşan AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek, yaygın basından bir gazetenin Akdeniz ekine yaptığı açıklamada, ilimizde tartışma konusu olan yeni hastane yeri konusunda çekimser oyu kullanan Meclis üyelerine FETÖ’cü ithamında bulundu. Dünkü Meclis Kasım ayı ikinci oturumuna, Meclis üyelerinin Milletvekili Petek’e ateş püsküren açıklamaları damga vurdu.

GÖLGE ETMEYİN BAŞKA İHSAN

İSTEMEZ SÖYLEMİ, BELEDİYE MECLİSİ’Nİ YOK SAYAMAKTIR

“Sipariş haber” olarak nitelediği yayında, kendilerinin FETÖ’cü imasında bulunulduğunu vurgulayan CHP Grubu adına açıklama metnini okuyan Grup Sözcüsü Burhan Cahit Karakurt, “hayretle karşılıyoruz” dedi. “Bugün geldiğimiz noktada Burdur Belediye Meclisi’nde tartışılan, Cumhuriyet Halk Partili Meclis üyeleri olarak çekincelerimizi ortaya koyduğumuz hastane yerinin yeniden gözden geçirilmesi tavsiyesi ve talebiyle Kasım ayı Meclisi”nin sonuçlandığını belirten Karakurt, “sipariş haberde Sayın Milletvekili Reşat Petek’in ‘gölge etmeyin başka ihsan istemeyiz’ cümlesiyle başlayan ve Burdur Belediye Meclisi’ni adeta yok sayan bu kararı aldığını ve uygulayacağı ifadelerinin sonunda da dönemin valisi ile yapılan protokole atıfta bulunup Burdur Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi Meclis üyelerine FETÖ’cü imasında bulunması tarafımızca hayretle karşılanmıştır” diye konuştu.

 

 

Karakurt açıklamasına şöyle devam etti:

MECLİS ÜYELERİMİZİN HİÇBİRİNİN

FETÖ’YÜ HERHANGİ BİR KANALDA SAVUNDUĞU,

ÖVDÜĞÜ, PENSİLVANYA’YA GİDEREK FOTOĞRAF ÇEKTİRDİĞİ GÖRÜLMEMİŞTİR

“Dönemin valisi değil dönemin Sağlık İl Müdürü tarafından talep edilmesi neticesinde Bakanlığa sunulmak üzere bir yer gösterilmiştir. Takası söz konusu olan mevcut hastane arsası ve cerrahi binanın değeri konusunda uyuşmazlık ve anlaşmazlık olduğu için yapılan protokol, yine dönemin valisi Hasan Kürklü döneminde sonlandırılmıştır. İddia edildiği gibi dönemin Valisi Hasan Kürklü’nün görevden ayrılmasının ardından protokolden vazgeçilme durumu söz konusu değildir. Sonuç olarak hiçbir Meclis üyesi arkadaşımızın herhangi bir kanalda FETÖ’yü savunduğu ya da Pensilvanya’da herhangi bir fotoğrafının olmadığı kesindir. Bu konuda kendisiyle ilgili şüphesi olanların Meclis üyesi olarak bizlere böyle bir ithamda bulunması tam anlamıyla bir akıl tutulması ve bir komedidir. Böyle bir iddiayı burada bulunan Meclis üyeleri olarak kabul etmemiz mümkün değildir.”

KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ. HERKES ÖNCE KENDİ ÖNÜNÜ TEMİZLESİN!

Son olarak Karakurt, Hükümet’in 17-25 Aralık 2013 tarihinden sonra FETÖ ile en küçük ilişkisi bulunan kişilerden bile hesap sorulacağını söylemesine rağmen, 17-25 Aralık’tan sonra, FETÖ’cülerin 2007’de kurduğu, yönetiminde ağırlıklı olarak FETÖ’cü gazeteci ve televizyoncuların bulunduğu, FETÖ çatı davasında Fethullah Gülen ile birlikte yargılanan 73 kişiden biri olan ve terörden arananlar listesinde yer alan Halit Esendir’in başkanı olduğu ve KHK’yle kapatılan Medya Etik Konseyi Derneği tarafından 4 Nisan 2014 tarihinde “en iyi internet köşe yazarı” seçerek ödüllendirilen, bu ödüllendirmeyi de kendi sosyal medya hesabında yayınlayan, ayrıca Fethullah’ı ve FETÖ’yü öven videoları internet ortamında dolaşan AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek’in açıklaması hakkındaki sözlerini, “kişi kendinden bilir işi. Herkes önce kendi önünü temiz tutsun başkasının önüne sonra laf etsin” sözleriyle noktaladı.

İşte Reşat Petek gerçeği!

(Üzerine tıklayarak okuyun!)

 

PETEK’İN FETÖ’SEVİCİLİĞİNİN VİDEOSU

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir