Meclis toplantısına Milletvekili Petek’e tepki damga vurdu

Burdur Belediye Meclisi Kasım ayı ikinci toplantısına, gene yeni hastane yeri, Devlet Hastanesi’nin Göl kenarına taşınması, bağımsız Meclis üyesi Yavuz Mehmet Kaya’nın çay bardağı kırma gösterisiyle başladığı, sinevizyon gösterisiyle desteklediği Devlet Hastanesi’nin mevcut yerine inşasının mümkün olduğu anlatımı ile Başkan Ercengiz’in ve CHP Meclis Grubu Sözcüsü Burhan Cahit Karakurt’un yaygın basından bir gazetenin Akdeniz ekine verdiği demeçte FETÖ’cü imasında bulunan Milletvekili Reşat Petek’e ateş püsküren sert cevapları damga vurdu.

 

 

BU SUÇLAMALARI HİÇBİR MECLİS ÜYESİ

ARKADAŞIMIZ HAKETMEMEKTEDİR. KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR

AKP Grup Sözcüsü Volkan Mengi’nin eleştirisine verdiği cevabı müteakiben, “Meclis üyesinin kararının tahakküm altına alınması” ve adını ifade etmeden Milletvekili Reşat Petek’in ‘gölge etmeyin başka ihsan istemez’ demesi kadar “millet iradesini tanımayan bir anlayış”ın olamayacağını ve bu nedenle hayretler içinde kaldığını belirten Başkan Ercengiz, “elbette bu konu tartışılacak. Elbette insanlar görüşlerini aktaracak. Çekincelerini ortaya koyacak. Bundan daha doğal bir şey yok. Değerli arkadaşlar biz bu ülkede dostça, kardeşçe yaşayabilmeyi istiyorsak bir birimizin görüşlerine saygı göstermek zorundayız. Bundan dolayı manidar bir takım suçlamaları da buradaki hiçbir Meclis üyesi arkadaşın haketmemektedir. Ulusal basın üzerinden buradaki 15 arkadaşımın tahakküm altına alınması son derece yakışıksızdır” diye değerlendirmede bulundu.

BİLGİSİ YETERSİZDİR; EKSİKTİR; YANLIŞTIR; YANILTMAYA YÖNELİKTİR

İnternet ortamında Fethullah ve FETÖ’seviciliği ile ilgili söylem ve videoları dolaşan Milletvekili Petek’in FETÖ Araştırma Komisyonu Başkanlığı’na atıfta bulunan Başkan Ercengiz, “burada çok basit bir hastane mevzusundan birçok insanı tahakküm (töhmet) altında bırakmış olmasını da kabul etmemiz mümkün değildir. Kadı ki bilgisi yetersizdir, eksiktir, yanlıştır ve yanıltmaya yöneliktir” şeklinde konuştu.

Başkan Ercengiz şöyle devam etti:

DEVLET GÖREVİ NEDENİYLE

BİRARAYA GELİNEN VE BİR İYİNİYET PROTOKOLÜ

OLARAK İMZALANAN, AYNI DÖNEMDE VAZGEÇİLEN BİR PROTOKOL

“Dönemin Valisi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı kararnamesiyle atanmış, bizim öncesinde tanımadığımız, devlet görevi nedeniyle bir araya geldiğimiz ve Sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığı tarafına sunulmak üzere Burdur Belediyesi’nden bir iyiniyet protokolü neticesinde imza altına aldığımız ve hukuki hiçbir geçerliliği olmayan, yalnızca bu konudaki iyiniyetimizi ortaya koyan ve yine aynı Valiliğin döneminde vazgeçtiğimiz bir protokol. Aynı dönemde bu işi yapmayacağımızı belirtmiştik. Kayıtlarınıza lütfen doğru bakınız.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir