Mehmet Oral, yeniden tutuklandı

26 Nisan 2017 tarihinde, Amerikancı Fetullahçı Terör ve Casusluk Örgütü (FETÖ’nün) Emniyet’teki “mahrem yapılanması”na yönelik Ankara merkezli 81 ilde eşzamanlı gerçekleştirilen operasyon kapsamında Burdur’da da Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturması sonucu 25 kişinin saptandığı öğrenildi. Bu süreçte daha önce tutuklanan ve denetimli serbestlik şartıyla serbest bırakılan eski bir polis olan eski AFAD Müdürü Mehmet Oral’ın yeniden tutuklanarak cezaevine konduğu belirtildi. Türkiye çapındaki operasyonda FETÖ’nün emniyetteki gizli arşivi de ortaya çıkmıştı.

NNC Medya’nın Gündem Burdur Gazetesine dayandırdığı haberinde, Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan’ın, 26 Nisan 2017 tarihinde Amerikancı Fetullahçı Terör ve Casusluk Örgütü (FETÖ’nün) Emniyet’teki “mahrem yapılanması”na yönelik Ankara merkezli Türkiye çapında eşzamanlı başlatılan operasyon sürecinde ilimizde ve ilçelerinde 25 kişinin saptandığını, bunların 19’unun daha önce soruşturmalarda işlem yapılmış olduğunu, 6 kişi hakkında yeniden işlem başlatıldığını, 3 kişinin ise tutuklanarak cezaevine konduğunu belirttiği ifade edildi. Tutuklanan 3 kişiden birinin daha önce tutuklanan ve denetimli serbestlik şartıyla serbest bırakılan eski bir polis olan eski AFAD Müdürü Mehmet Oral olduğu öğrenildi. 5 kişi ise de firari olduğu ifade edildi.

Başsavcı Doğan’ın açıklaması şu şekilde: “Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının emniyetten sorumlu mahrem imamlar hakkında yürütülen soruşturması sırasında Burdur ve ilçelerinde 25 kişi tespit edilmiştir. Bunlardan 19 u daha önceki soruşturmalar sırasında işlem yapılmıştır. 6 kişi hakkında yeniden işlem başlatılmıştır. Daha önce adlı kontrolle serbest bırakılan bir il müdürü ile birlikte 2 kişi tutuklanmıştır.6 kişi hakkında adli kontrol verilmiştir. Bunlardan 2si etkin pişmanlıktan yararlanmak amacıyla ifade vermiştir.5 kişi firaridir.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir