MHP Mv. Adayı İsra, vekil Özçelik’i topa tuttu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Burdur Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ali İsra Güngör, Gölhisar’da partisinin seçim çalışmaları esnasında bir salon toplantısında yaptığı konuşmada Milliyetçi Hareket partisi (MHP) Milletvekili adayı Prof. Dr. Ali İsra Güngör’ün MAKÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı olarak atanmasını sağladığını iddia ederek hakkında ağır sözler sarfettiği iddia edilen AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’e sert cevap verdi. Prof. Dr. Isra, adeta yanardağ gibi püskürerek, “Vekil Özçelik’in “haddini aşan ifadeler” kullandığını, “büyük bir yalancı” olduğunu iddia etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Burdur Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ali İsra Güngör, kendisinin MAKÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı olarak atanmasını kendisinin yaptığını iddia eden AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’e ateş püskürdü. Prof. Dr. Isra, adeta yanardağ gibi püskürerek, “Vekil Özçelik’in “haddini aşan ifadeler” kullandığını, “büyük bir yalancı” olduğunu iddia etti. Özçelik’in Gölhisar’a bir çivi bile çakmadığını da iddia eden Prof. Dr. Isra, Gölhisar’a yapılacak Devlet Hastanesi ve içinin malzemelerini nerelere4 nasıl kaydırdığını herkesin bildiğini de ileri sürdü.

İşte Prof. Isra’nın açıklaması!

Gölhisar’da partisinin seçim çalışmaları esnasında bir salon toplantısında yaptığı konuşmada Milliyetçi Hareket partisi (MHP) Milletvekili adayı Prof. Dr. Ali İsra Güngör’ün MAKÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı olarak atanmasını sağladığını iddia ederek hakkında ağır sözler sarfettiği iddia edilen AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’e sert cevap verdi. Prof. Dr. Isra, adeta yanardağ gibi püskürerek, “Vekil Özçelik’in “haddini aşan ifadeler” kullandığını, “büyük bir yalancı” olduğunu iddia etti.

Bayram Özçelik’in haddini aşan ve terbiyesizce sarfettiği sözlere cevap:

AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik 30 Mayıs 2015 tarihinde Gölhisar’da, bir salonda yaptığı seçim konuşmasında şahsımla ilgili olarak haddini aşan nitelikte ve terbiyesizce sözler sarfetmiştir.

Bayram Özçelik’in iddialarına teker teker cevap vererek Burdur kamuoyunu bilgilendirmek, hemşerilerimin doğruları öğrenmesini sağlamak ve Bayram Özçelik’in Burdurlu tarafından iyi bilinen seviyesini tekrar gözler önüne sermek için bu yazıyı yazma sorumluluğu hissettim.

  1. Bayram Özçelik’e göre Burdur İlahiyat Fakültesi Dekanı olarak atanmamı kendisi sağlamış.

Cevap: Büyük bir yalan!…. Kendisini şimdiye kadar Burdur’un sahibi zanneden, hep küçük işlerle uğraşan Bayram Özçelik, Gölhisar’a gelip, hür iradesiyle memleketine hizmet etmek için milletvekili adayı olmuş bir Profesöre, hem de Gölhisar’ın evladı olan bir ilim adamına kendi memleketinde “nankör…. kafası basmıyor….” gibi haddini aşan ifadeler kullanıyor. Burada acı olan bir başka husus, salonda bulunan ve Gölhisarlı olduğuna inanmadığım kişiler bu ifadeleri alkışlıyor. Başta Bayram Özçelik’i ve insanımızı bu hale getiren bu zihniyeti kınıyorum.

İşin aslına gelince, YÖK her ile bir İlahiyat Fakültesi açılması kararını zaten almıştı. Şu anda Türkiye’de yaklaşık 100 adet İlahiyat Fakültesi açılması kararı çıkmış durumdadır, bunlardan yaklaşık 65 adet fakülte şartları tamamlayıp öğrenci alabilmiştir, kalan fakülteler hoca yetersizliği ve çeşitli sıkıntılar nedeniyle açılmayı ve öğrenci almayı beklemektedir. Çalışmalarımız sayesinde, Burdur İlahiyat Fakültesi kısa zamanda hocalarını getirip, şartları sağlayıp YÖK’ten 120 öğrenci almayı başarmıştır. Bütün Burdurlu bunu bilmektedir. Kısa zaman önce trafik kazası geçiren ve hayatını kaybeden Bomba 15 Gazetesi sahibi Ramazan Acar, gazetesinde şahsımla yaptığı röportajı yayınlamış ve “MAKÜ’nün Parlayan Yıldızı” başlığı altında başarılı çalışmalarımızı Burdurlunun bilgisine sunmuştu. İsteyenler internetten bulup yazıyı okuyabilirler. Allah rahmet eylesin.

Burdur’a hizmet için yaptığım bu başarılı çalışmaları takdir etmek bir yana, Bayram Özçelik benim ilahiyat fakültesi kurucu dekanı olarak atanmamı engellemek için elinden geleni yapmış, YÖK üyelerine aleyhimde raporlar ulaştırmış fakat atanmama engel olamamıştır. Bu konu araştırılıp kamuoyuna sunulabilir. Bu konuda Burdur’a hizmet eden, üniversitemizin gelişmesi için çok çaba sarfeden ve fakültemizin kurulması için çok yardımcı olan ve Dekan olarak atanmamda büyük katkıları olan Prof. Dr. Mustafa Saatçi hocama çok teşekkür ediyorum. Bayram Özçelik konuşmasında benim çok saygı duyduğum ve akrabam olan Numan Kurtulmuş Bey ve Sevgi Kurtulmuş Hanımın ismini de kullanarak kasaba siyaseti yapmaya çalışmaktadır. Her iki kıymetli insan bu meseleye, memleketimizin yetiştirdiği ve Gölhisar’ın evladı olan ve Prof. Dr. olarak bilim hayatını sürdüren bir hocanın Burdur İlahiyat Fakültesi Dekanı olarak görev yapmasından daha doğal bir şey olamayacağı şeklinde bakmıştır. Kendilerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Fakat maalesef Bayram Özçelik Gölhisar’daki konuşmasında fakülte dekanlarını milletvekilleri tayin ediyormuş gibi haddini aşan ifadeler kullanmıştır. Bütün Burdur kamuoyu, AKP zihniyetini ve bunun Burdur’daki temsilcilerini tanımıştır. Bu zihniyet toplumsal huzuru bozmakta, insanlar arasında güven bunalımı oluşturmakta ve toplumu kutuplaştırmaktadır.

  1. Bayram Özçelik’in ifadelerine göre, eğer kafam bassaymış bu dönem olmasa bile bir sonraki dönem Rektör yapacaklarmış. Yani anlayın benim diplomalarımı bunlar vermiş, memlekette dekanı, rektörü herkesi bunlar tayin ediyor. İfadelerinden anlaşıldığına göre bu dönem için rektörlüğü bir başkasına söz vermişler. Ben sabredip bir sonraki dönem rektör olacakmışım. Bayram Özçelik kendini Üniversitenin sahibi zannediyor. Şu haddini bilmeyen, kibirli sözleri, bırakın bir milletvekili normal bir insan sarfedebilir mi?

Burdur halkının ve özellikle Gölhisar halkının Bayram Özçelik’in şahsıma yönelik hakaret içeren ifadelerini ve olaylara bakış açısını iyi analiz edeceğini ve gereken cevabı en kısa zamanda vereceğini ümit ediyorum.

Diğer yandan ben bu memleketin yetiştirdiği bir vatan evladı olarak ülkeme, milletime ve hemşerilerime hizmet etmek için hür irademle milletvekili adayı oldum. Hangi partiden aday olacağımı Bayram Özçelik’e soracak değilim. Aday olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’de 46 yıldır siyasi hayatını sürdüren, vatana, millete, bayrağa, dine, diyanete, ahlaka sahip çıkmayı savunan tertemiz bir partidir ve şahsıma değer vererek, Gölhisar’a değer vererek aday sıralamasında yer vermiştir. Ben Gölhisar’ın yıllardır oy deposu olarak kullanılmasını ve ihmal edilmesini, kandırılmasını, avutulmasını hazmedemediğim için somut bir adım atmak istedim. Bütün Burdurlu hemşerilerimden destek istediğim gibi doğup büyüdüğüm Gölhisar’dan ve Gölhisarlı hemşerilerimden destek istiyorum. Allah nasip ederse memleketime hizmet için elimden geleni yapacağımdan bütün hemşerilerim emin olsun. 30 yıl boyunca şahsımı arayıp yardım isteyen herkese Allah rızası için yardımcı olmaya çalıştım. Bunu beni tanıyan herkes bilir. Milletvekili olsam da olmasam da hizmet etmeye devam edeceğim.

  1. Bayram Özçelik üç dönem yaptığı milletvekilliği süresince Gölhisar’a bir çivi çakmamıştır. Burdur-Gölhisar yolu yüzlerce kişinin can kaybına sebep olmasına rağmen hala yapılmamıştır. Bu yoldan Bayram Özçelik, Bakanlar, Başbakan, Cumhurbaşkanı, Milletvekilleri, Valiler yıllardır gelip geçiyor, geçerken ne hissediyorlar merak ediyorum. Bayram Özçelik’e Gölhisar’a yapılacak Devlet Hastanesini, bu hastaneye gelen cihazları başka hastanelere nasıl kaydırdığını sormak lazım. Bayram Özçelik Gölhisar’a ekseriyetle kavurma yemek için ve düğünlerde oynamak için gelmiştir. Ne hikmetse her gelişinde kendisini alkışlayanlar eksik olmamıştır.

Takdir hemşerilerimindir.

Son olarak, 7 Haziran 2015 seçimlerinin ülkemiz, milletimiz ve Burdur’umuz için hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca bağışlanmamıza vesile olması niyazıyla bütün hemşerilerimin Berat kandilini tebrik ediyorum.

Saygılarımla.

Prof. Dr. Ali İsra Güngör

Milliyetçi Hareket Partisi

Burdur Milletvekili Adayı

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir