MHP’de algı operasyonu

Malum AKP’li “evetçi”lerin bütün umudu MHP’ydi. MHP manivelası, bahçeli çıkışından beri halk oylamasının umudu oldu. Zaten gündemden düşen başkanlık sevdasını canlandıran ilk çıkışı da Bahçeli yapmıştı. Görünen gerekçesi fiili duruma mevzuatı uydurmaktı. Ancak gerçek misyon hakkında rivayet muhtelif kaldı.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ HALK

OYLAMASI AKP DE, TÜRKİYE’YE DE KURULAN BİR TUZAK

MHP’nin AKP’ye kaptırdığı Türkeş, Cumhurbaşkanlığı makyajlı Başkanlık sistemi getiren Anayasa değişikliğini “tuzak” dedi. Doğu Perinçek, “bakara-makara” maskarasının önceki yıl Avrupa’da küresel finans devleriyle bir görüşmesinde, Erdoğan’dan kurtulmanın yolu olarak “Başkanlık girişimlerini bekleyin” demesinin uyarıcı bir detay olduğunu belirterek AKP’ye de ve Türkiye’ye dev “Atlantik tuzağı” dedi.

TÜRKİYE DÜŞMANLARI ÜLKEYE

BÜTÜN AĞIRLIKLARIYLA ABANMIŞKEN MİLLET BÖLMEK NİYE?

Gerçekten de Türkiye içeride ve dışarıda ABD güdümlü bölücü ve yobaz terörle savaşırken, ABD ve Batı Türkiye’nin üzerine bütün ağırlıklarıyla abanmışken, bu sebepten devlet-millet topyekûn birliğine can alıcı bir şeklide ihtiyaç varken milleti ve iç cepheyi bölen anayasa değişikliğine girişmek akıl alacak iş değildi. Türkiye’nin düşmanları elini avucunu ovuşturmaya başlamıştı. AKP ve Erdoğan ise 15 Temmuz ABD/ FETÖ darbe girişiminin bastırılmasını izleyene süreçteki OHAL şartlarını fırsata çevirme cinliği ile anayasa değişikliğini ham-hum şalalom geçiriverme hevesine kapılması akıl izan dışı bir hamle oldu.

HALK OYLAMASININ AKIBETİNDEKİ BELİRSİZLİK

DÜŞÜNDÜRÜYOR; ÜLKE ÇAPINDA PSİKOLOJİK ÜSTÜNLÜK “HAYIRCI”LARDA

Şimdi kaş-baş yararak yıldırım hızıyla Meclis’ten geçen, ancak Meclis Başkanlığı’nda anlamsız bir 10 günlük duraklama yaparak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne gelen Anayasa değişikliğinin akıbetinin belirsizliği dikkatlerden kaçmıyor. Ancak ülke çapında psikolojik üstünlüğün “hayırcı”larda olduğu belirtiliyor.

BURDUR’DA DA AKP SAFLARINDA BİRÇOK “HAYIRCI” VAR

İlimizde hayır ve evet cephesi epeydir oluşmuş durumda. Ülke çapındaki saflaşmalar Burdur’da da aynisiyle vakidir. 2002 yılından bu yana AKP’ye oy verdiğini belirten birçok vatandaşla sohbet ediyoruz. Hala AKP’li olduklarını belirtiyorlar ama Anayasa değişikliği halk oylamasını farklı bir durum olarak görüyorlar. Cumhurbaşkanını sevdiklerini ancak şimdiye kadar ne isteyip de yapamadığını da sorguluyorlar. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı makyajlı Başkanlık sistemine karşılar ve açıkça “hayır” vereceklerini belirtiyorlar.

BAHÇELİ BURDUR’A GELSE KAÇ KİŞİYLE TOPLANTI YAPACAK?

MHP’nin çoğunlukta olan “hayırcı” kesimiyle konuşuyoruz. Bahçeli Burdur’a gelse kaç kişiyle eylem yapacak anlayışı hâkim durumda. Basından izlediğimiz kadarıyla MHP Genel Merkezi de taşrada referandum kampanyası yürütme konusunda sessizliğini koruduğu, illerde çok sönük geçeceği beklenen girişimlerin sonunda rezil rüsva olmaktan çekinildiği ileri sürülüyor.

DEVLETÇİ MHP’LİLERİN ALGI

OPERASYONU: “HAYIRCI” BİR MHP-CHP-HDP İTTİFAKI YAPILDIĞI YALANI!

İnşaat sektöründen “Hayır”cı bir MHP’linin anlattığına göre, Burdur’da Bahçeli taraftarlarının bir algı çalışması yaptıklarını, halk oylaması kampanyası için “hayırcı” bir CHP-MHP-HDP ittifakı yaptıklarını, süreç başladığında ortak hareket edecekleri dedikodusu yaydıklarını belirtiyor. Böylece muhalif MHP’lileri töhmet altına soktuklarını, zan altında bıraktıklarını belirtiyor.

Bekleyip göreceğiz.

 

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir