MHP’li Meclis Üyesi Bahçeli’yi İstifaya Çağırdı

“Artık Bahçeli Liderliğinde Siyaset Yapmayı İçime Sindiremiyorum”

MHP grubundan Burdur Belediye Meclisi üyesi, iş adamı Yavuz Mehmet Kaya, yaptığı basın açıklamasıyla, “Bahçeli liderliğinde siyaset yapmayı içime sindiremiyorum” diyerek, “sosyal medya paylaşımlarında, aldığı kararlarla alay konusu durumuna düştüğü”nü iddia ettiği Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi istifaya çağırdı.

MHP’deki muhalefet-Genel Merkez çatışması durulmak bilmiyor. Bir yandan Genel Başkan Bahçeli koltuğunu korumak için akla gelmedik çarelere başvuruyor; ülke çapında muhalifleri partiden temizlemek için disiplin saldırılarını sürdürüyor. Bundan ilimizdeki muhalif Ülkücüler de nasiplerini alıyor. Önce il yönetimi görevden alındı. Ardından 15’e yakın MHP’li kesin ihraç talebiyle disipline verildi, savunmaları istendi. Bu kapsamda sosyal medyadaki çeşitli muhalif paylaşımları gerekçe gösterilerek Belediye Meclis üyesi, iş adamı Yavuz Kaya da disipline sevkedilerek savunması istendi. Kaya da “artık Bahçeli liderliğinde siyaset yapmayı içime sindiremiyorum” diyerek, Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi istifaya davet etti.

İşte Kaya’nın açıklaması!

Engel Olma, Aday Ol

Devlet Bahçeli’ye “elindeki 80 Milletvekilini erittin HDP ile eşitledin. Ülkede yangın var; her gün ŞEHİT veriyoruz. Bir olağanüstü Meclis toplantısı ve soru önergen yok, seyrediyorsun. Sözünün eriysen 18 yıldır partimizi iktidara taşıyamadın, televizyon programında yaptığın konuşmanın gereği istifa et. MİLLET lider arayışında ve MİLLİYETÇİ HAREKETTEN BEKLENTİLERİ VAR, TEKRAR YA İSTİFA ET YA DA 19 Haziran 2016 da yapılacak olan kongrede önce tüzük değiştirilsin, sonrasında yapılacak olan kongrede aday ol, Engel olma! Kim seçilirse Genel Başkanımdır. MHP BURDUR BELEDİYE MECLİS ÜYESİ YAVUZ MEHMET KAYA ‘’

Parti tabanında kabul gören durum, delegelerin iradesine saygı duyulmasıdır.

Susmak İçin Siyasete Girmedim

Bu paylaşımdan dolayı kesin ihracım istenmektedir. Susmak için siyasete girmedim. Tabanın sesine kulak vermek gerekir. Taban kaynıyor. Millete rağmen siyaset yapılmaz. Parti tüzüğümüze göre bilakis Parti Genel Başkanı Devlet Bahçeli Parti Tüzüğümüzün 78. Madde ve diğerler suçları sürekli işler hale gelmiştir. Tek başına karar vermiş, yardımcıları ile görüşmemiş, parti yetkili kurullarını toplamamış, seçim beyannamesine aykırı hareket ederek parti tüzüğüne karşı gelmiş,  MHP’nin gelişmesine mani olacak davranış ve faaliyetlerde bulunmuş ve sonuçta hdp nin de gerisinde kalarak TBMM de 4. sırada 39 Milletvekili ile temsil edilen partinin genel başkanı durumuna düşmüştür. Ben bunu içime sindiremiyorum. Demokraside hesaplaşma yeri Kurultaylardır. Genel Başkan hata yapacak cezasını taban çekecek anlayışı benim siyasi görüşüme aykırıdır. Koltuklar padişah gibi ölünceye kadar genel başkanlara ait değildir. Başarısızsan ayrılmak ta bir onur, bir erdemdir.

Baskı Yapıyor

Milletvekilleri baskı altındadır. Vekillere baskı yaparak 1 Kasım 2015 seçim beyannamesinde savunduğu ‘’parlamenter sistemi’’ savunmayıp Anayasa değişikliği ile başkanlık sistemine yeşil ışık yakan Bahçeli böylece davranış ve faaliyetleri ile MHP’in önünü tıkamakta, milletvekillerini parti menfaatlerine aykırı davranışlarda bulunmaya ikna ve teşvik etmektedir. Başkanlık sistemi MHP’nin genel politikasına aykırıdır. Hatta bu yasaya Milliyetçi Hareket Partisi tarafından evet denmesi parti tüzüğü gereği Genel Başkan için ihraç sebebidir. Bahçeli MHP Grup toplantısında milletin hem karanlık bir yöne sürüklendiğini söylüyor hem de memleketi bu hale getirenlere daha büyük yetki verilmesini teklif ediyor! Bu çok büyük bir gaf, çelişkidir.

AKP’ye Çamur Attı

Yolsuzluk ve kaçak saray konularında ya AKP’ye çamur attı ya da ülkücüleri aldattı. Şayet çamur attı ise AKP’li seçmenden özür dilemeli, ülkücüleri aldattı ise gereğini yapmalıdır. Sürekli zikzaklar çizerek MHP’nin gelişimine zarar veren parlamenter sistemi yok etme girişiminde bulunan Devlet Bahçeli MHP Parti tüzük gereği, asıl ihraç edilmesi gereken kişidir.

Elif Gibi

MHP’li bir Türk Milliyetçisi ve Ülkücüsü olarak başta beni seçen Seçmenlerim, Partim, İlim ve Milletim için en doğrusunu görevimi layıkıyla yaparak yerine getiriyorum. Hiçbir zaman boyun eğmedim eğmemde. Daima doğrunun yanında yer aldım ve yapmaya çalıştım. İstişarelerle, elif gibi dim dik durup mertçe Ülkücü görüşün siyasi mücadele yarışında ipi göğüslemesi için bu güne kadar çalıştım.

Burdur MHP İl Teşkilatının 11.10.2016 tarih 2016/62 nolu düzmece toplantıları sonucu şahsımı Konya İl Disiplin Kuruluna kesin ihraç talebi ile vermişlerdir. MHP Burdur Belediye Meclis Üyesiyim ve grup sözcüsüyüm. Tüm davranışlarımı, sözlerimi ve açıklamalarımı gerek duyduğum durumlarda demokrasi anlayışım ve ülkücülüğüm gereği istişare eder ve yaparım.

Gayri Ciddi Toplantı

MHP Burdur atanmış İl Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ne kadar dikkatsiz, özensiz ve gayri ciddi toplantı yaptıkları ortadadır. Kaldı ki gizli oylama diye yaptıkları toplantı da doğru değildir. Gizli oylama yapılmamıştır. Bu konuda doğru bilgiyi şu anda Teşkilat İl Yönetiminde İl Başkan Yardımcısı Fatih Öğütçü ve varsa onurlu davasına sahip çıkan vicdanlı ülkücülerden toplantının ne şekilde yapıldığı bilgisi alınabilir.

Sanki Müneccimler

Toplantı tarihi 11 Ekim 2016 olmasına rağmen nasıl 1 Kasım 2016 tarihini yani geleceği okuyarak yaptığım paylaşımlar ile ilgili karar alabiliyorsunuz? Doğrusu şaştım. Düzmece toplantı yapıp, hilebaz kararlar almayın. Toplantı gizli oylama ile yapılıyorsa adam gibi işinizi düzgün yapın. Teşkilatın onurunu zedelemeyin. Söz konusu paylaşımım ise kendisine ulaşmakta güçlük çektiğim Genel Başkan ve Yardımcılarına yaptıkları hatalar ile ilgili uyarılardır.

İhraç Ederler

Alış-verişte, ticarette, sanayide daima ürünün iyisini ihraç ederler… Bakalım siyasetçiyiz bizi ne yapacaklar… Şimdiden hayırlı olsun…

İstifa Etmelidir

Şu sözü çok beğeniyorum; İsterim ki beynimizdeki fikirlerimizle savaşalım ama karşımdaki silahsızsa, silahsız birine ateş açmak ancak namertlere yakışır. Oy veren Seçmenlerime minnettarım… Artık Bahçeli liderliğinde siyaset yapmayı içime sindiremiyorum. Sosyal Medya paylaşım sitelerinde aldığı kararlar ile alay konusu durumuna düşen Devlet Bahçeli İstifa Etmelidir. Ne Mutlu Türküm Diyene….

 

Yavuz Kaya’nın kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna verilmesine neden olan sosyal medya paylaşımlarına ulaşmak için

TIKLAYINIZ-1

TIKLAYINIZ-2

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir