Milletvekili Göker’den Başkan Ercengiz’e ani ziyaret

CHP Burdur Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Göker, bugün sabah saatlerinde Başkan Ercengiz’e makamında ani bir ziyarette bulundu. Program dışı ve basına kapalı yapılan görüşme bir saate yakın sürdü.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Dr. Mehmet Göker, bugün sabah saatlerinde Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz’e ani bir ziyarette bulundu. Program dışı ve basına kapalı yapılan görüşme bir saate yakın sürdü.

Ziyaretin sosyal medyadan içeriği hakkında bilgi vermeden paylaşılması kamuoyunun dikkatlerinden kaçmadı. Ziyaretin sebebi olarak, birkaç haftadır CHP Meclis Grubu’nun Encümen üyeliği seçiminde farklı partilere oy kaydırmasının İl Disiplin Kurulu’na gitmesi ve Bahçeşehir Koleji inşaatı ruhsatının yasalara aykırı olarak Göl’den zorunlu çekme mesafesinin içinde kalmasının şikayet konusu olması ve müfettiş soruşturmasına uğramasını, bir de Başkan Ercengiz yalnız değil mesajının verilmesini akıllara getirdi.

Ne olmuştu?

Nisan ayı Meclis toplantısında gizli yapılan Encümen üyeliği seçiminde CHP Meclis Grubu’ndan 2 üyenin farklı partilere oy vermesi sonucu, İYİ Partili Yavuz Kaya’nın muhalefetin de oylarını alarak Encümen üyeliğine seçilmesine sebep olmuştu. Bunun sonucu CHP Grubu CHP İl Başkanlığı’nca Disiplin Kurulu’na sevkedilmişti.

Öte yandan Bahçeşehir Koleji’nin inşaat ruhsatının Göl’den zorunlu çekme mesafesinin içinde verilmesi iddiasının şikayet konusu olması üzerine Belediye müfettiş soruşturmasına uğramıştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir