Milli Eğitim skandala doymuyor

Ne yaptıklarını ve ne yapacaklarını bilemedikleri ve bir o kadar da bilgisiz ve beceriksiz olduklarından dolayı Milli Eğitim sistemini altı kaval üstü şişhane haline getirdiler. Her kafadan bir ses çıkan Bremen mızıkacıları gibi kimin ferman okuduğu bellisiz hale geldi. Bir yandan Zonguldak’ta Şehit Prof. Dr. İlhan Varan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda okul müdürlerine hitap eden Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş TEOG gibi sınavların kaldırılması gerektiğinden bahsederken diğer yandan Bakanlık yeni sınav sistemi getiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB’nın) açıkladığı “sınav ile öğrenci alacak okullar listesi” tartışmaları da beraberinde getirdi.

YENİ SİSTEMDE ÇOK SAYIDA

BELİRSİZLİK; ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLACAK

34 ildeki Anadolu liselerinin listeye alınmadığı, bu sebeple “imam hatiplerle özel okulların önü açılıyor” tepkisine neden olduğu kontenjan listesini Ulusal Kanal’a değerlendiren eğitim uzmanı Abbas Güçlü, “yeni sistemde çok sayıda belirsizlik var” dedi. Öğrencilerin mağdur olacağı uyarısında bulunan Güçlü, Bakanlığın açıkladığı yeni sistemin kalıcı olmayacağını da söyledi.

TÜRKİYE’DE 34 İLDE ANADOLU

LİSESİ AÇIK OLACAK AMA ÖĞRENCİ ALMAYACAK

Millî Eğitim Bakanlığı’nın açıkladığı sınav ile öğrenci alacak okullar listesi tartışmalara neden oldu.

1 milyon 200 bin öğrencinin merakla beklediği listeden, 34 kente kötü haber geldi. 34 ildeki Anadolu lisesinin sınav ile öğrenci almayacağı açıklandı.

İMAM HATİP VE ÖZEL OKULLARIN ÖNÜ AÇILIYOR

Anadolu liselerinin kontenjanının azaltılması, buna karşın imam hatip ve özel okul sayısının artırılması en çok tartışılan konu. Aileler ve uzmanlar bu yöntemle imam hatip ve özel okulların önünün açıldığını düşünüyor.

Listeyi Ulusal Kanal’a değerlendiren eğitim uzmanı Abbas Güçlü, yeni sistemde çok sayıda belirsizliğin olduğuna dikkat çekti.

“Yeni sınav sistemi hakkında kimsenin bilgisi yok” diyen Güçlü, çok sayıda öğrencinin mağduriyet yaşayacağını söyledi.

Sınav sonrası tartışmaların daha da artacağını belirten Abbas Güçlü’ye göre bu sistem de kalıcı olmayacak.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir