Muhalif görüşlere tahammülsüzlüğün dayanılmaz zavallılığı

Oğan attığı Twittde, “Türk Milliyetçilerinin partisi MHP, Osmanlının başkenti, Türk Dünyasının göz bebeği İstanbul’da HDP’nin gerisinde kaldı. Başarı nerede?” ifadelerini kullanmıştı

Seçim sonrası partiler kaynamaya başladı. AKP’deki 3 parçalılık, CHP’de ilerici kanadın AKP ile olası koalisyona tepkisinden sonra MHP’de de Meral Akşener’in ardından Sinan Oğan krizi çıktı. Bahçeli tarafından tutarlı ve eleştirel milliyetçi ve ülkücü çizgisi nedeniyle milletvekili adayı yapılmayan Sinan Oğan’ın tweetleri başına bela oldu. MHP’den ihracı istendi.

Seçim sonrası partiler fokur fokur kaynamaya başladı. AKP’deki Erdoğan ve Davutoğlu’nu topun ağzına koyan 3 parçalılık, CHP’de ilerici kanadın AKP ile olası koalisyona tepkisinden sonra MHP’de de Meral Akşener krizinin ardından Sinan Oğan gailesi ortaya çıktı. Bahçeli tarafından tutarlı ve eleştirel milliyetçi ve ülkücü çizgisi nedeniyle milletvekili adayı yapılmayan Sinan Oğan’ın tweetleri başına bela oldu. MHP’den ihracı istendi. Sinan Oğan, ‘MHP, Osmanlının başkenti, Türk Dünyasının göz bebeği İstanbul’da HDP’nin gerisinde kaldı. Başarı nerede?” şeklinde tweet atmıştı. MHP lideri Bahçeli, Sinan Oğan’ın partiden ihracını istiyor. Oğan, parti disiplinine aykırı açıklamaları nedeniyle disipline sevk edildi.

Oğan, seçimin ilk gününde MHP yönetimini eleştiren twettler paylaşmıştı. Oğan, attığı tweetinde, “Türk Milliyetçilerinin partisi MHP, Osmanlının başkenti, Türk Dünyasının göz bebeği İstanbul’da HDP’nin gerisinde kaldı. Başarı nerede?” ifadelerini kullanmıştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir