Mumcular Ölmez, Cumhuriyet Yenilmez!

Gazeteci, yazar Uğur Mumcu katledilişinin 23’ncü yılında ülke çapında “Uğurlar Olsun Uğurlar Olsun, Hüzünlü Bulutlar Yoldaşın Olsun, Bir Keskin Kalem Bir Kırık Gözlük, Yürekli Yiğitlere Hatıran Olsun…” türküsüyle anıldı. Her yıl olduğu gibi, bu yılda ülke çapında Uğur Mumcu için 24-31 Ocak tarihleri arası Adalet ve Demokrasi haftası olacak. Uğur Mumcu’yu anma törenine her yerde olduğu gibi, ilimizde de birçok siyasi parti, kitle örgütü, halk ve kanaat önderi katıldı.

Uğur Mumcu’yu Anma ve Demokrasi Haftası etkinlikleri, dün başta kalleş bir suikasta kurban gittiği Ankara’da evinin önünde olmak üzere tüm ülkede ve ilimizde keskin soğuğa rağmen “Uğurlar Olsun Uğurlar Olsun, Hüzünlü Bulutlar Yoldaşın Olsun, Bir Keskin Kalem Bir Kırık Gözlük, Yürekli Yiğitlere Hatıran Olsun…” türküsüyle gerçekleştirildi; yer yer kitleselleşen etkinlerin temel ilkesi “Uğurlar Ölmez, Cumhuriyet Yenilmez” oldu.

Uğur Mumcu’yu Anma ve Demokrasi Haftası etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı’nda saygı duruşunu müteakiben karanfil bırakmayla başladı; ardından Belediye Başkanlığının Konferans ve Sergi salonunda düzenlediği ve CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in anlatımlarıyla gerçekleşen panelle sürdü. Bucak ilçemizde de CHP İlçe Örgütü, bir anma programı gerçekleştirdi.

Etkinliklere, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, eski CHP Burdur milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten, Yeşilova İlçe Başkanı Ferdi Ay, Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, eski DSP Milletvekili ve veteriner Odası başkanı kazım Üstüner ve vatandaşlar katıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir