Niğde ve Kırşehir Şeker Fabrikaları Satıldı

Ekonomiye ağır bir darbe olan, “Şeker Vatandır, Vatan Satılmaz” diye haykıran Şeker işçisine rağmen ülkenin kaleleri olan şeker fabrikalarının satışı başladı. Gözü dönmüşçesine vatanın kalelerine saldıran AKP Hükümeti’nin, züccaciye dükkânına giren fil gibi kırıp şırkmadık yer bırakmayacağını kanıtlayan bu elim gelişmenin ilk örneği Kırşehir ve Niğde’de tezahür etti. Niğde ve Kırşehir fabrikalarının satıldığı bildirildi.

Ekonomiye, işçiye, çiftçiye, nakliyeciye, besiciye ve hayvancılığa ağır bir darbe olan, Mehmetçik ABD/PKK’ye vatan savaşı verirken ve “Şeker Vatandır, Vatan Satılmaz” diye haykıran Şeker işçisine rağmen iç cephenin kaleleri olan şeker fabrikalarının satışı başladı. Gözü dönmüşçesine vatanın kalelerine saldıran AKP Hükümeti’nin, züccaciye dükkânına giren fil gibi kırıp şırkmadık yer bırakmayacağını kanıtlayan bu elim gelişmenin ilk örneği Kırşehir ve Niğde’de tezahür etti. Baskın bir ihaleyle Niğde ve Kırşehir fabrikalarının satıldığı bildirildi.

Satış ihalesinin yapıldığı salona giren vatanseverler, “topluma haber verilmeden baskın bir ihaleyle size ait olamayan, bir lokma bile alın terinizin olmadığı, sizlere miras bırakılan bu kaynakları satma hakkınız yoktur. Sizler satıcılar ve alıcılar bu ülkenin kaynaklarını heba etme hakkınız yoktur. Protesto ediyorum. Şeker fabrikalarının satışına itiraz ediyorum. Şeker fabrikalarının satışı ülkeye hainliktir. Şeker vatandır, vatan satılmaz. Bilin ki 2019’da bunu kamulaştıracağız. Bu millet de affetmeyecek, tarih de affetmeyecek” diye haykırdı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir