O ayı var ya o ayı; ne yamandır o ayı durumu

Kent Konseyi olağanüstü genel kurulunu müteakiben patlak veren ve birbirleri hakkında rencide edici, rahatsız edici, ağır söylemler içeren ve toplumu geren karşılıklı polemiğe dönüşen Başkan Ercengiz’le BSTP ve BURTÜKODER Başkanı Kemal Arslan arasındaki durulmaya yüz tutan tartışmaya AKP Milletvekili Bayram Özçelik de arı kovanına çomak sokarcasına katıldı ve tartışmayı yeniden alevlendirmeye çalıştı. Ayrıca Özçelik’in müdahalesi ve yorumu, Erzurumlu köylü dayı hikâyesindeki gibi, “o ayı var ya o ayı; ne yamandır o ayı” durumunu hatırlattı.

SİZİNKİ N’OLACAK; BANA YAPTIKLARINI BİR GÖRSENİZ DURUMU!

Bomba15 internet gazetesindeki, Başkan Ercengiz- Kemal Arslan polemiği hakkındaki habere yorum yapan AKP Milletvekili Bayram Özçelik, “sizinki n’olacak, bana neler yaptı; hakkımda neler neler söyledi” üsluplu bir yakınmada bulundu. Kent Konseyi olağanüstü genel kurulunu müteakiben patlak veren ve birbirleri hakkında rencide edici, rahatsız edici, ağır söylemler içeren ve toplumu geren karşılıklı polemiğe dönüşen Başkan Ercengiz’le BSTP ve BURTÜKODER Başkanı Kemal Arslan arasındaki tartışma durulmaya yüz tuttu. AKP Milletvekili Bayram Özçelik, arı kovanına çomak sokarcasına bir yorum yaparak yeni tartışmaların kapısını açtı. Ancak Özçelik’in girişimi ve üslubu, kamuoyunda Erzurumlu köylü dayı hikâyesindeki gibi, “o ayı var ya o ayı; ne yamandır o ayı” durumuyla yorumlandı.

O AYI VAR YA O AYI; NE YAMANDIR O AYI!

Erzurumlu köylü dayı dağa odun denklemeye gider. Odun keserken ayının saldırısına uğrar. Ayının pençeleri altında tam canından olacakken köylüleri yetişerek köylü dayıyı kurtarır. Köylü dayı o günden sonra her gittiği yerde yıllar yılı, “o ayı var ya o ayı; ne yamandır o ayı” der durur.

Özçelik’in yorumu şöyle:

“Ortada Olmayan Bir Platformun, Hayali Bir Platformun Başkanıyım Diye Tatmin Olmaya Çalışan Bu Şahıs, Belediye Başkan’ımıza Terbiyesizce ve Nezaketsizce İfadelerde Bulunmuştur. Belediye Başkan’ımıza Karşı Kullandığı Çirkin Sözler Kişiliğini ve Karakterini ve Akli Seviyesini Göstermektedir. Vekilliğim Boyunca Her Defasında Şahsıma Saldırmıştır. ‘Baryam’ veya ‘Dişci Parçası’ vb. İfadeleri Bana Kullandığında Yerel Gazeteler Malesef Haber Olarak Yayınlamışlardır. Artık Bu Kişinin Kim Olduğu Yakından Bilinmelidir.”
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir