Öğrenciler, MAKÜ’de hayatın gerçeği için sahada

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Ağlasun Meslek Yüksek Okulu

(MYO) Pazarlama ve İletişim Dersinde Sıradışı Bir Uygulamam Karasakal,

kuru bilgilerden uzak hayatın teori ve pratiği için sahada

Ağlasun Meslek Yüksek Okulu (MYO’da) öğrencilerine Ağlasun Cuma pazarında hayatın teori ve pratiğini öğretti.

AĞLASUN MYO’DA SIRADIŞI BİR ÖĞRETİM UYGULAMASI

MAKÜ/ Ağlasun MYO Pazarlama ve İletişim Dersinde, günümüz eğitim sisteminin öğrencilere kuru bilgi yükleme ve depolama, yani pratikten, uygulamadan, hayattan uzak teorik eğitim özelliğinden uzaklaşarak öğrenciyi hayatın içine taşıyan, öğrendiklerini hayata aktaran bir uygulamaya imza atıldı.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Ağlasun Meslek Yüksek Okulu (MYO) Öğretim Görevlisi Bilal Karasakal, Pazarlama ve İletişim Dersi kapsamında öğrencilerini pazarlama ve iletişim dersi kapsamında öğrencileri sahada tüketicilerle ve üreticilerle buluşturdu. Öğrenciler, derste öğrendiklerini sahada deneme imkânı yakaladı.

TEORİ İLE PRTATİĞİN BİRLEŞMESİ ÖĞRENCİYE ÖZGÜVEN KAZANDIRIYOR

Karasakal uygulama hakkında, öğrencilerin derste görmüş oldukları teorik bilgilerini sahada uygulama imkânı yakaladıklarını belirtti. Karasakal Hoca, özellikle son yıllarda sadece bilgiyi yüklemek değil, bilgiyi sahada paylaşmak amacıyla MYO’larda 4 yıl olan öğretim sürecinin bir dönemini sahada uygulamanın öğrenciye özgüven kazandırdığını, bu amaçla öğrenciyle sahada çalışıldığını belirtti.

 

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir