Ömer Halisdemir’in vur emrini aldığı anın görüntüleri

Darbe liderinin öldürerek 15 Temmuz’un seyrini

değiştiren kahramanın yeni görüntüleri ortaya çıktı

Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK’yı) ele geçirmek isteyen darbeci General Semih Terzi’yi vurarak öldüren ve Amerikancı Fethullah Terör Örgütü darbesinin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir’in yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Halisdemir’in dönemin Özel Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı’dan vur emrini aldığı an ve darbeci Terzi’nin vurulduktan sonra taşınma anı güvenlik kameralarına yansıdı.

Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmek isteyen darbeci General Semih Terzi’yi vurarak darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir’in şehit edilmesine

 

ilişkin 18 sanık hakkında açılan davanın 12’nci celsesi görüldü. Aydınlık Gazetesi’nin İHA görüntülerine dayandırdığı haberine göre, Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bilirkişi raporuna o gece yaşanan görüntüler de girdi. Kamera kayıtlarına Halisdemir’in Aksakallı’dan “darbeci Terzi’yi vur” emrini aldığı telefon görüşmesi yansıdı. Telefonla konuşmasından bir müddet sonra dışarıya çıkan Halisdemir, darbeci Terzi’yi gözünü kırpmadan vurdu. Bu anlardan bir müddet sonra darbe sanığı askerlerin Terzi’yi içeriye taşıdıkları, bir müddet sonra da dışarıya çıkardıkları görüldü.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir