Öncü Gençlik’in yeni dönem hedefi

Öncü Gençlik’in Yeni Dönemdeki Hedefi Vatansever Gençliğin Tek Adresi Olmak

Üniversitelerin açılmaya başlamasıyla Öncü Gençlik il örgütleri yeni dönem planlamalarına başladı.

Yaz aylarını kamplarda geçiren Vatan Partisi’nin Öncü Gençlik il örgütleri okulların açılmasıyla yeni dönem planlamalarına başladı.

Resmi sitesinde de yayınlanan bilgilere göre, bütün il temsilciliklerinde ve üniversite birimlerinde düzenlenecek toplantılara Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Erdem Şahin ve çeşitli düzeyde yöneticiler katılım gösteriyor.

İstanbul Ankara ve İzmir’de yönetim kurallarını toplayan Öncü Gençlik, üniversitelerde yeni dönem çalışmalarına başladı. Edirne’den Van’a toplantılar yaparak yeni döneme hazırlanan Öncü Gençlik üyeleri, yerleşkelerine ilişkin hedefini belirledi; “Üniversitelerde vatansever gençliğin tek adresi olmak.”

ÜNİVERSİTELERDE VATANSEVER GENÇLİĞİN TEK ADRESİ

Toplantılarda tartışılan siyasi gündemin sonuçlarına göre Öncü Gençlik kendisine görevler çıkartıyor.

Denizli, Kocaeli ve Sakarya’da yönetim kurulu toplantılarına katılan Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu “Siyasi gündemin en önemli başlığı, içerisinde bulunduğumuz “Vatan Savaşı”. Bu savaş Amerikan emperyalizminin taşeron örgütlerine karşı sadece yurt içinde değil yurt dışında da veriliyor. Bizler üniversitelerin vatansever gençleri olarak bu savaşın başarısına odaklanıyoruz. Görevlerimizin farkındayız! Bu görev vatanın bütünlüğünü ve milletin birliğini sağlamak. Görevin sıcaklığı ve partimizin başarıları teşkilatlarımızın dinamizmini artırıyor. Tüm vatansever gençliği bu göreve ve Öncü Gençlik’te birleşmeye çağırıyoruz.” dedi.

ÖNCÜ GENÇLİK, ÜNİVERSİTELERDE VATANSEVERLİK BAYRAĞINI DAHA DA YÜKSELTECEK

Ordu, Erzurum ve Iğdır’da toplantı yapan ve çeşitli temaslarda bulunan Öncü Gençlik Genel Sekreter Yardımcısı Erdem Şahin ise şunları söyledi: “Vatan Partisi Öncü Gençlik ülkenin batısından doğusuna Edirne’den Iğdır’a kadar her yerde örgütlü gücünü büyütüyor. İl teşkilatlarımız üniversite teşkilatlarımız yaz kamplarımızın da etkisiyle yeni döneme canlı giriyor.

Üniversite temel örgütlerinde yapılan toplantılar ile gündemi tartışan ve stratejik görevler belirleyen gençler, üniversitelerde vatanseverlik bayrağını daha da yükseltecek.”

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir