Osman Kurt, atama yazısını genel merkez açılışında aldı

Geçen haftalarda yeni kurulan ve siyaset bilimcilerle araştırma şirketlerince Ege, Marmara ve İç Anadolu’nun bazı kesimlerinde etkin olduğu belirtilen İYİ Parti’nin Burdur İl Başkanlığına atandığı ileri sürülen Osman Kurt, partisinin Genel Merkez binasının açılışına katıldı ve Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’dan görevlendirme yazısını aldı.

İYİ Parti’nin Ankara Çankaya’daki Genel Merkez binasının açılış törenine, daha önce kendisini destekleyen ve sürecin başından itibaren taşın altından ellerini hiç çekmeyen il başkanlarıyla devam edeceklerini belirten Kurucu Genel Başkan Meral Akşener’in isteği ile atandığı belirtilen Osman Kurt da katıldı. Törene ilimizden ayrıca Bağımsız Meclis üyesi Mehmet Yavuz Kaya, eski Milletvekili Alpaslan Dursun, Yavuz Mehmet Kaya, Safa Sönmez, Şeref Bulduk, Yılmaz Tunç, Osman Güven, Hüseyin Özekinci ve Oktay Yıldız da katıldı.

Kuruluş öncesi süreçte hemen hemen her etkinliğe katıldıkları bilinen ve Burdur’da Akşener isyan hareketinin ilk örgütleyicileri olarak bilinen eski İL Başkanı İbrahim Sakızcı, eski İl Sekreteri Halil İbrahim Güler ve Kurucular Kurulu’nda da yer alan ve Burdur’da MHP’nin duayeni olarak bilinen Nazif Aktürk’ün bazı kişisel bahaneler ileri sürerek açılışa katılmadıkları öğrenildi.

Açılışı müteakiben Kurt ve beraberindeki ekibi görevlendirme yazısını, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yardımcıları Durmuş Yılmaz, Koray Aydın, Şule Doğan, Şenol Bal, Taylan Yıldız ve Mustafa Erdem ziyareti sırasında Koray Aydın’dan aldığı belirtildi.

Kurt ve ekibinin daha sonra DYP eski Milletvekili adayı Eczacı Mehmet Kuzucu ve CHP Burdur eski Milletvekili Ramazan Kerim Özkan’ı da ziyaret ettikleri öğrenildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir