Pancar Kooperatifi yolsuzluğu Göker’inde gündeminde

Ölüler adına bile sahte senet düzenlenmiş

İlk defa geçtiğimiz hafta KıvılcımHaber’in gündeme taşıdığı Isparta-Burdur Pancar Üreticileri Kooperatifi’ndeki trilyonluk yolsuzluk olayı eski CHP Milletvekili ve CHP Milletvekili adayı Mehmet Göker’in gündemine de girdi. Göker, “ölüler adına sahte senet düzenlenen bu yolsuzluk olayının, adli makamlarca titizlikle üzerine gidilmesini bekliyoruz. Yolsuzluğu eşeledikçe altından daha fazla şeyler çıkacak gibi görünüyor” dedi.

ÖLÜLER ADINA MAL SATILMIŞ GİBİ GÖSTERİLEREK BORÇ SENETLERİ TANZİM EDİLMİŞ!

Yazılı bir açıklamayla Isparta-Burdur Pancar Ekicileri Kooperatifi Yeşilova mağazasındaki trilyon liralık olduğu iddia edilen yolsuzluk olayını gündemine alan eski CHP Milletvekili ve CHP Burdur 1’nci sıra milletvekili adayı Mehmet Göker,  Yeşilova’da,  SS Burdur- Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi mağazasında ölüler adına mal satılmış gibi gösterilerek senetlerin düzenlendiğini ve bu şekilde çok sayıda kişiye borç ihbarnamesi hazırlandığı iddiasıyla soruşturma başlatıldığını belirterek, “ölüler adına sahte senet düzenlenen bu yolsuzluk olayının, adli makamlarca titizlikle üzerine gidilmesini bekliyoruz. Yolsuzluğu eşeledikçe altından daha fazla şeyler çıkacak gibi görünüyor. Yeşilova’da bulunan avukat arkadaşlarımız da konuyla yakından ilgileniyor ve takip ediyorlar. Biz de konunun üzerine gideceğiz ve soruşturmanın sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

Şimdilik yalnızca 32 kişinin suç duyurusunda bulunduğunu ancak sayının 100 kişiden fazla olmasının beklendiğini söyleyen CHP’li eski vekil ve vekil adayı, “toplam rakamın 1 milyonu bulması bekleniyor. Söz konusu yolsuzlukta birçok kişi ile ilgili sahte evrak hazırlanmış, fatura ve fişler bastırılarak paralar toplanmış” diye değerlendirmede bulundu.

Göker şu görüşleri dile getirdi:

YOLSUZLUK SADECE BURDUR’UN DEĞİL ÜLKEMİZİN GENEL BİR SORUNU

Yolsuzluğun sadece Burdur’un değil, ülkemizin de en büyük sorunu olduğunu dile getiren Göker, ülkemiz Uluslararası Şeffaflık Örgütü’nün yayımladığı 2017 Dünya Yolsuzluk Algısı Endeksi’nde 100 üzerinden ancak 40 puan alabilmiş ve 180 ülke arasında 81. sırada yer almıştır. Avrupa Birliği ülkeleri ile karşılaştırıldığında Türkiye, 28 üye ülke arasında sonuncu sıraya yerleşmiş bulunmaktadır. Yoksulluğu bitirme iddiası ile iktidara gelen hükümet tüm olanakları kullanarak kendi hükümetleriyle ilgili yolsuzluk konularını siyasi gündemin dışında tutmaya çalışmaktadır. Geçmişte yolsuzluk iddiaları ile hükümetleri deviren medya susturulmuş, devlet harcamalarını denetlemekle yükümlü olan parlamento güçsüzleştirilmiş ve yolsuzlukları cezalandırmakla görevli olan yargı, siyasetin denetimi altına alınmıştır” dedi.

24 Haziran’da yapılacak olan seçimlerin ülkemizin son şansı olduğuna değinen CHP’li Vekil, Artık sürekli yolsuzluk olayları ile anılan bu hükümeti göndermenin zamanı gelmiştir. Son sözü 24 Haziran’da değerli halkımız söyleyecektir” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “Pancar Kooperatifi yolsuzluğu Göker’inde gündeminde”

  1. Platformumuzun gündeme getirip sadece Kıvılcım Haber tarafından yayınlanabilen açıklamamız sonrasında mızrağın çuvala sığmadığını gören Özgür Basınımız ! habere girmek zorunda kalmış ama Pankobirlik Burdur-Isparta Birlik Başkanı Nasuh EROĞUZ’un “Pankobirlik müfettişleri olaya el koydu” biçiminde ki açıklaması bizleri endişelendirmektedir. Zira olaya el koyduğu söylenen müfettişlerin Pankobirliğin kendi müfettişleridir. Yeşilova satış mağazasında 2-3 yıldır sürdüğü iddia olunan yolsuzluktan Burdur-Isparta Birlik yönetiminin hiç değilse gerekli denetimleri yapmadığı sebebiyle ihmali yönüyle mesul tutulmalarının gerektiği bir süreçte olayı gerek Platformumuz ve gerekse mağdur köylülerce intikal ettirilen Cumhuriyet Başsavcılığınca incelenip araştırılmasının uygun olacağı düşüncesindeyiz. Pankobirlik müfettişlerinin olayı kapsamlı araştırmadan bir kaç kişi üzerinde bırakarak kapatmak yoluna gidecekleri endişemizi belirtmek isteriz. Teşekkürler Kıvılcım Haber .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir