PANKOBİRLİK yolsuzluğuna ilk tepki Vatan Partisi’nden geldi

Burdur kamuoyuna bomba gibi düşen Isparta-Burdur Pancar Üreticileri Kooperatifi’nin Yeşilova mağazasında pancar üreticisi köylülerin dolandırıldığı ve trilyonluk yolsuzluk olayına ilk tepki Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kılınç’tan geldi. Başkan Kılınç yaptığı yazılı açıklamada, PANKOBİRLİK yolsuzluğunun, son 16 yılda yolsuzluğa batmış ülkemizin küçük bir örneği olduğunu ileri sürdü.

Burdur kamuoyuna bomba gibi düşen Isparta-Burdur Pancar Üreticileri Kooperatifi’nin Yeşilova mağazasında pancar üreticisi köylülerin dolandırıldığı ve trilyonluk yolsuzluk olayına ilk tepkiyi koyan ve olayı, yolsuzluğa batmış Türkiye’den bir örnek olarak değerlendiren Vatan Partisi Burdur İl Başkanı İbrahim Kılınç, dolandırılmış olan pancar üreticisi vatandaşların mağduriyetlerinin mutlaka giderilmesini ve sorumlulardan hesap sorulmasını dört gözle beklediklerini, olayın takipçisi olacaklarını ifade etti.

İşte Başkan Kılınç’ın açıklaması!

PANKOBİRLİK yolsuzluğu, yolsuzluğa batmış Türkiye’den bir örnek

Burdur ve olay özelinde Yeşilova kamuoyu, Isparta-Burdur Pancar Ekicileri Kooperatifi Yeşilova mağazasında onlarca pancar ekicisi köylünün dolandırıldığı yolsuzluk olayı sebebiyle çalkantı içindedir. İddia edildiği gibi, Kooperatifin ilçe mağazasından alışveriş eden onlarca pancar üreticisi vatandaşımız, ödediği borçlarını aylar sonra ödemediği iddiasıyla mükerrer ödemeye çağrılmaktadır. Ellerinde ödeme belgesinin olmadığı iddiasıyla mağdur edilme tehlikesiyle karşı karşıya bırakılmaktadır.

Ülke, 16 yıldır AKP iktidarları boyunca yolsuzluğa, irtikâba, rüşvete ve tarihte görülmemiş derecede partizanlığa boğulmuş durumdadır. Geçen yıllarda Amerikan emperyalizminin bölgemize ve ülkemize çullanması sonucu milli bağımsızlığımız ve vatan bütünlüğümüzün tehlikeye girmesi, vatan bekası sorunuyla karşı karşıya kalmamız sebebiyle ikinci plana düşen yolsuzluk sorunu, hala ülkemizin yakıcı temel meseleleri arasında yerini muhafaza etmektedir. Toplumumuzun temel meseleleri arasında yer alan yolsuzluk olayı, tepeden taşraya doğru varlığını bütün tiksindiriciliği ve iğrençliği ile muhafaza etmektedir.

Bu kapsamda en son olarak, Isparta-Burdur Pancar Üreticileri Kooperatifi’nin Yeşilova mağazasındaki birkaç yıllık süreci kapsayan yolsuzluk olayı Burdur halkımızı infiale sürüklemiştir.

Olayın sadece Yeşilova mağazasıyla sınırlı gibi görünmesine rağmen daha geniş boyutlara tırmanma eğilimi taşıdığı, diğer mağazalarda da pancar üreticisi çiftçimizin dolandırıldığı ile ilgili söylentilerin ortalıkta dolaştığı dikkate alınmalıdır. Yürütülecek soruşturmada bu konu dikkate alınmalıdır. Cumhuriyet Başsavcılığı ve üst birlikten gelen müfettişlerin bu konuda hassas davranacaklarına inanmak istiyoruz. Olayın takipçisi olacağız.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir