Perinçek’ten Devlet Bahçeli|ye cevap

Erdoğan’ın Yanında Olsanız da Perinçek’in Yanında

Sayılırsınız; Çünkü Epeydir AKP Perinçek’in Siyasetlerinin Yanına Gelmiştir

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “eğer Doğu Perinçek ile Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa, kesinlikle Sayın Erdoğan’ı tercih edebileceğimizi herkes bilmelidir” ifadelerine cevap verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugünkü (7 Şubat 2017 günkü) grup toplantısında referandumdaki ‘evet’ kararına dair açıklamalarda bulundu. Bahçeli, “eğer Doğu Perinçek ile Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa, kesinlikle Sayın Erdoğan’ı tercih edebileceğimizi herkes bilmelidir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin bu sözlerine Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’ten yanıt geldi.

“EVET” DİYENLER DE “HAYIR” DİYENLER DE

DÜŞMA DEĞİL; TÜRKİYE TOPRAKLARININ İNSANLARIDIR

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “şunu vurgulayarak belirtmek istiyorum” diyerek başladığı açıklamasında, “’Evet’ diyenler de ‘hayır’ diyenler de düşman değildir, bu toprakların Türkiye topraklarının insanlarıdır. ‘Evet’ ve ‘hayır’ diyenleri kamplaştıran pusulardan, kurşunlardan bahseden söylemlerden uzak durmalarını herkese tavsiye ederim” diye konuştu.

ERDOĞAN’I DA TERCİH ETSELER, DOĞU PERİNÇEK’İ TERCİH ETMİŞ OLURLAR

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek konuşmasının devamında, ‘eğer Doğu Perinçek ile Tayyip Erdoğan arasında bir tercih hakkımız olursa, kesinlikle Sayın Erdoğan’ı tercih edebileceğimizi herkes bilmelidir’ diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Erdoğan’ı da tercih etse, yine de Doğu Perinçek’i tercih etmiş olacağını belirterek, “çünkü Sayın Erdoğan’ın başında bulunduğu Adalet ve Kalkınma Partisi, birçok konuda Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in savunduğu siyasetlere gelmiştir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Perinçek, AKP Hükümeti’nin ve Erdoğan’ın 24 Temmuz 2015 tarihinden bu yana Türkiye’nin bekasına yönelik uyguladığı siyasetleri tek tek sayarak bunların 40 yıldır Vatan Partisi programı içinde yer alan ilkeler olduğunun altını çizdi.,

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir