PKK, Ağrı’da 2 ton patlayıcıyla intihar etti

24 Temmuz’da başlayan operasyonlarda içlerinde üst düzey yöneticilerin de bulunduğu 300’ü aşkın büyük kayıp veren ve panikleyen, barış sürecinin yeniden başlamasını talep eden ve silah bırakmayı sadece PKK’nin yapması gerektiği gibi söylem değiştiren PKK gerçekten intihar eden saldırılar düzenlemeye başladı. Doğubeyazıt Karabulak Karakolu’na 2 ton patlayıcı yüklü traktörle intihar saldırı sonucu şehit olan 2 askerin de Kürt kökenli olduğu ortaya çıktı.

Türk ordusunun 24 Temmuz’da başlayan ve 9 dalgaya ulaşan operasyonlarında içlerinde üst düzey yöneticilerin de bulunduğu 300’ü aşkın ağır kayıp veren ve panikleyen, Kandil başta olmak üzere Hakurk, Zap, Avaşin, Basyan, Metina, Gare ve Haftanin gibi örgütün silahlı eylemlerinde kullandığı militanların barındığı kampların yerle bir edildiği, barış sürecinin yeniden başlamasını talep eden ve silah bırakmayı sadece PKK’nin yapması gerektiği gibi söylem değiştiren PKK gerçekten intihar eden saldırılar düzenlemeye başladı. Doğubeyazıt Karabulak Karakolu’na 2 ton patlayıcı yüklü traktörle intihar saldırı sonucu şehit olan 2 askerin de Kürt kökenli olduğu ortaya çıktı.

ŞEHİDİN HAYATI DRAMMIŞ!

Mardin/ Midyat’ta PKK saldırısı sonucu şehit düşen 20 yaşındaki Jandarma Komando Er Barış Akkabak’ın Antalya/ Serik’teki dede evine ateş düştü. Milliyet’in haberine göre, şehidin annesinin kanserden öldüğü, babasının da terk ettiği için dedesinin nüfusuna aldığı ortaya çıktı. İki kardeşi ise evlatlık verilmiş. Acılı dede, bir ihtiyaçları olup olmadığı sorulunca “Allah devletimize zeval vermesin. Başka bir şey istemiyorum. Engelli maaşım bize yetiyor. Çocuğumu son bir kez yüzünü görmek istiyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir