PKK Cizre’de ağlıyor; HDP kurtarmaya çalışıyor

Hadi bakalım, Amerika gelsin kurtarsın sizi kantoncular!

Cizre’de sokağa çıkma yasağı 6 gündür sürüyor ve PKK’nin şehir yapılanmasına operasyonlar düzenleniyor. Cizre’den başlayarak Güneydoğu’da Suriye toprağı olan Aynel Arap’ta sözde Kobani benzeri kantonlar kuracaklardı. Operasyonlar sırasında kazılan hendekler ve yerleştirilen patlayıcılar temizlenirken PKK’lilerle sık sık çatışmalar yaşanıyor.

Bir açıklama yapan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “herkesi kendi imkânları ölçüsünde Cizre’ye gitmeye çağırıyorum. Bu sokağa çıkma yasağının kaldırılmasını istiyoruz. Durumun normalleşmesi için Cizre’ye gidiyoruz. Onlar ise durumu bozmak için ellerinden geleni yapıyorlar” dedi. Ancak güvenlik güçleri çembere alarak Demirtaş heyetini Cizre’ye sokmadı.

HDP’DEKİ PANİĞİN NEDENİ ANLAŞILDI

Sürekli ilçeye girmek isteyen HDP’lilerin eylemlerinin nedeninin de belli olduğunu belirten Ulusal Kanal haberine göre, Almanya’dan yayın yapan PKK’nin TV kanalı Med Nuçe Televizyonu’na bağlanan “Halk Meclisi Sözcüsü Mehmet Tunç” isimli şahıs yalvararak yardım istedi. HDP’ye, HPG’ye hatta Suriye’deki YPG’ye seslenen şahıs “çember daralıyor. 100-200 genç kaldık” ifadelerini kullanıyor.

AĞLAYINCA BAĞLANTIYI KESİYORLAR

Telefondaki sözcü örgütün Cizre’de bitme noktasına geldiğini “bitiyoruz” sözleriyle dile getirip ağlamaya başlayınca konuşması yayıncılar tarafından kesiliyor ve spiker hiçbir şey olmamış gibi yayına devam ediyor.

İşte yayının çözümlenmiş hali!

PKK Kanalında Canlı Yayında Ağlayan Terörist

9 Eyl 2015 tarihinde yayınlandı

PKK’nın Doğu illerindeki gücü giderek zayıflıyor. Bunun son örneği Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşandı. PKK’nın yayın organına bağlanan bir terörist, “gücümüz kalmadı” deyip ağladı. PKK’lılar Cizre’de zor anlar yaşıyor. PKK kanalı Med Nuçe Televizyonu’na bağlanan bir PKK’lı çemberin giderek daraldığı Cizre’ye PKK’nın acil yardım göndermesini istedi. “Bitiyoruz” diyen terörist ağlayınca yayından alındı. PKK, Güneydoğu illerindeki kent merkezlerinde güvenlik güçlerinin etkili operasyonları sonucu ağır darbe aldı. Örgütün bitme noktasına geldiği merkezlerin başında Şırnak’ın Cizre ilçesi geliyor. Operasyonların sürdüğü ilçeden PKK’nın yayın organı, güvenlik güçlerinin kendilerini çembere aldığını ve bitme noktasına geldiklerini ağlayarak itiraf etti. PKK’dan ve HDP’den yardım isteyen terörist, ağlamaya başlayınca sesi yayından alındı.

Terör örgütüne yakınlığıyla bilinen Cizre’den bağlanan ve kendisini “Halk Meclisi Üyesi” olarak tanıtan Mehmet Tunç isimli şahıs, “Artık son noktalardayız. Bin kişi, iki bin kişi kayıpla yüz yüze çünkü. Attıkları toplar, attıkları havanlar, attıkları bomba atarlarla, artık çember her geçen dakika daralıyor” diyerek PKK’daki son durumu ağlayarak anlattı.

PKK’nın Doğu illerindeki gücü giderek zayıflıyor. Bunun son örneği Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşandı. PKK’nın yayın organına bağlanan bir terörist, Cizre’de yaşananları anlatırken “Gücümüz kalmadı” deyip ağlayınca yayından alındı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir