PKK, Cizre’de yaktı yıktı; devleti suçluyor

Evler PKK’nın patlattığı bombalar yüzünden zarar gördü, araçlar yakıldı. Alt yapı tahrip edildiği için de ilçede ne su, ne elektrik, ne de internet var. Kobani örneğine özenen PKK, Cizre’de belediye başkanlığı ekseninde kanton ilan etmeye kalkıştı; ancak PKK’nin siyasi kadroları olan HDP Eşbaşkanı Demirtaş’ın “Türkiye’nin Kobani’si” diye belirttiği Cizre’de Kobani hayali söndü. PKK, Cizre’yi yaktı, yıktı; bu yüzden devleti suçluyor; yavuz hırsız gibi Cizre’de özerkliğe ve kanton uygulamasına izin vermedi diye!

ÖZERKLİK, 9 GÜNDE ÇÖKERTİLDİ

Şırnak’ın Cizre ilçesinde, bir haftadır uygulanan sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla terör örgütü PKK’nın ilçeye verdiği tahribat gün yüzüne çıktı. PKK’nin Cizre’de “özyönetim” ilanıyla başlayan ve 9 gün süren operasyonlarda örgüte ağır darbe indirildi. Operasyonlarda PKK’nin kaybının ağır olduğu ancak operasyonların sürmesi gerektiği belirtiliyor. Özerkliğin 9 günde çökertildiği ilçede konteynerlerin devrilmesi ve barikat kurmak için kullanılması nedeniyle çöpler sokaklara saçılırken, ara sokaklarda kazılan hendekler ve kum torbaları ve çöp konteynerlerinden kurulan barikatlar vatandaşları mağdur etti. İlçedeki Yafes, Nur, Cudi mahallerindeki çatışmalarda çok sayıda ev ve işyerinin zarar gördüğü, bazı evlerin duvarlarının yıkıldığı, bazı araçların yakıldığı, birçok aracın da isabet eden kurşunlarla delik deşik olduğu görüldü.

İLÇE HALKI PKK’YE ATEŞ PÜSKÜRÜYOR

İlçede esnaf yavaş yavaş kepenk açmaya başladı. Cizre’de cep telefonları halen çalışmazken, internet bağlantısında da sorunla karşılaşılıyor. İlçenin bazı mahallelerinde ise halen elektrik bulunmuyor, çatışmalar sırasında şebekenin tahrip olduğu yerlere su verilemiyor. Yasağın kalkmasının ardından yakınları ve komşuları ile hasret gideren ilçe sakinleri yaşadıkları huzursuzluğun ve korkunun son bulmasını istiyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir