Platform-Vali sürtüşmesi yayılıyor

Burdur Sivil Toplum Platformu (BSTP), Burdur Tüketicileri Koruma Derneği (BURTÜKODER), Burdur Emekliler Derneği (BURTED) gibi bir dizi kitle örgütünün başkanlığını yapan, geçmişte ilimiz için başarılı eylemler ve icraatlarıyla kamuoyunun dikkatini üzerinde toplayan, karanlık işlerin erbabı fincancı katırlarının korkulu rüyası Kemal Arslan ile Burdur Valisi Şerif Yılmaz arasında bir süredir yaşanan sürtüşme yayılıyor. En son olarak Arslan, Aydınlık Gazetesi’nin ardarda birkaç sayısında Vali Yılmaz’ın “kentte ‘sıkıyönetim’ ilan ettiği” yönündeki yazıları konu alarak kendisine saldıran Bakayrıntı Dergisi sahibi Cemalettin Bektaş’a ve Vali Yılmaz’a açık mektup yayınladı.

İşte kemal Arslan’ın sözkonusu açık mektubu!

Burdur Valisi Şerif Yılmaz ve Cemalettin Bektaş’a açık mektup!

Değerli Basın Mensupları,

Yine bilindik bir sahne, aktörler değişse de figüranlar aynı.

“SALYA AKITMA SÖZCÜĞÜNÜN KİME YAKIŞTIĞI

Gerçi Burdur yabancı değil bu özgür (!) basın mensubuna. Hele hele “salya akıtma” sözcüğünün kime yakıştığını çok iyi bilir Burdur halkı!

Cemalettin BEKTAŞ isimli kalemşordan ve onun bu gün yayınladığı şahsıma yönelik hakaretlerinden söz ediyorum.

BURDUR’DA HAK ARAMA MÜCADELESİNİN MÜCAHİDİ

Burdur’da hak arama mücadelesinin mücahidi, yoksul kimsesiz halkın umudu olagelmiş Çorbacı lakaplı Kemal Arslan’a, eleştirdiği bazı parababaları ile basiretsiz yöneticiler adına saldırganlığa soyunan bu şahsın kaleme aldığı yazılar yan yana konulduğunda kişiliği çok iyi anlaşılacaktır Cemalettin Bektaş’ın.

BASIN MENSUBU, İLDE İFADE

ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KISITLAYAN VALİYE ÖNCELİKLE KARŞI ÇIKMASI GEREKİR

Burdur’da ifade özgürlüğünü yasaklayan Vali’ye öncelikle karşı çıkması gereken bir basın mensubunun bunu yapamadığı gibi, ‘Burdur’u yasaklı bir kent haline getiremezsin’ diyerek Burdur’un hak ve hukukunu savunan Kemal Arslan’a saldırmasını çok iyi algılayacaktır Burdur halkı.

Değerli Basın Mensupları,

ELİNE VERİLEN BİLGİLERLE

SALDIRGANLIĞI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN BASIN MENSUBU

Eline verilen bilgilerle saldırganlığı alışkanlık haline getiren bu şahıs çok da büyük gaflar yapmaktadır. İl Genel Meclisi üyelerinin İtalya gezisini mahkemeye verdiğimden bahsetmekte, mahkemeden aklanarak çıktıkları algısını yaratmaya çalışmaktadır bu zavallı! Oysa kamu görevlisi sıfatları nedeniyle bir üst amir tarafından soruşturma izni verilmeyerek yani yargıdan kaçırılarak kurtarılmışlardır, İtalya gezginleri.

‘AV MERAKINDAN BİRLİKTE OLDUĞU’ BİLGİSİ NEREDEN GELİYOR?

Vali Şerif Yılmaz’ın FETÖ Savcısı Zekeriya Öz ile birlikte, dua okuyan ve “Allah” nidaları atarak yüce dinimizle alay eden şahsı, katılarak gülmelerle alkışlayan Şerif Yılmaz ve ekibinin Teramisiine Duası videosunda “av merakından yan yana geldikleri”ne dair bir ifade yokken, bu zatın Zekeriya Öz ve ekibinin av merakından birlikte olduğunu vurgulaması, Şerif Yılmaz’ın Zekeriya Öz ve ekibi ile FETÖ bağlantısının olmadığı algısını yaratmaya yönelik bir çaba içinde olduğunu göstermektedir; ancak bu beyhude bir çabadır. Zira Terramisine Duası’nda yer alan ekibin şu an nerelerde olduğu açıklanmaya muhtaçtır ve bir atasözümüzü hatırlatmaktadır: “Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.”

Sayın Cemalettin BEKTAŞ,

HABER DEĞERİ TAŞIYAN BİR KONUYU,

HALKIN HABER ALMA HAKKI ADINA KAMUOYUNA DUYURMALISIN!

Bir basın mensubu olarak haber değeri taşıyan bir konuyu toplumun haber alma hakkı olarak görebiliyor, hiçbir güç sahibinden korkmuyorsan şayet, şu an Burdur Valisi olması hasebiyle Burdur halkının öğrenme hakkı olan 2 haberi linkinden alıp Burdur halkına sunman gerekir:

1) Kütahya Valisi iken Afyon Belediyesine özel kalem müdürü yapılıp 13 gün sonra TRT’ye memur olarak naklen giden oğul Abdülkadir Yılmaz’ın başarılı tırmanışını;

http://www.sozcu.com.tr/2015/gunun-icinden/trtde-vali-oglu-vakasi-879529/ linkinden;

2) Kütahya Valisi Şerif Yılmaz’ın oğlu Abdülkadir Yılmaz’ın sınavsız atandığı TRT’de çalışırken gazeteye yansıyan cinsel saldırı haberini;

http://www.sozcu.com.tr/2015/gundem/valinin-ogluna-sok-suclama-bana-tecavuze-kalkisti-932925/ linkinden alıp Burdur halkına duyurabilirsen, bağımsız özgür bir basın mensubu olduğunu ilan edip alkışlayacağım seni!

Değerli Basın Mensupları,

OLAY, VALİ ŞERİF YILMAZ’IN KENDİNİ

KURTARMA GİRİŞİMİNDEN İBARET BİR OPERASYONDUR

Olay, Vali Şerif Yılmaz’ın kendini kurtarma girişiminden ibaret bir operasyondur.

Kiralık kalemlerle, haber değeri olmayan mutat ziyaretleri yerel basında zorlama haberlerle çalışkanlık algısı yaratarak, bunları da yukarılara göndererek koltuğu kurtarmaya kalkışmasının pek faydasının olmayacağını yaşayarak gören bir kişi olarak;

“BURDUR’DA DEVLETİN ÇİVİSİNİ TAMAMEN ÇIKARMADAN…”

Burdur Valisi Sayın Şerif Yılmaz’a bir kez daha sesleniyorum; “Burdur’da devletin çivisini tamamen çıkarmadan, devlete duyulan güveni daha fazla zedelemeden, görevden aldıkları güne kadar efendi, yasalara saygılı bir devlet memuru olarak görevinizi sürdürmeye davet ediyorum.”

İlgililere ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

NOT: AÇIK MEKTUP’TAKİ ARABAŞLIKLAR,

ANLAMA VE KAVRAM KOLAYLIĞI SAĞLAMAK İÇİN TARAFIMIZDAN KONMUŞTUR.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir