Protokol, halkla bayramlaştı

İstasyon Çaybahçesinde düzenlenen bayramlaşma programında protokol halkla bayramlaştı.

Belediye İstasyon Çay Bahçesi’nde düzenlenen bayramlaşma programına Vali Vekili Hayri Sandıkcı, Garnizon Komutanı P. Albay Metin Karagöz, Milletvekilleri Reşat Petek, Mehmet Göker, Alparslan Ahmet Dursun, 22, 23, 24. Dönem Milletvekili Bayram Özçelik, Belediye Başkan Vekili Ali Say, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âdem Korkmaz, İl Jandarma Komutan Vekili J. Yarbay Kadir Oğuz, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, siyasal parti, kitle örgütü ve oda temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma programında bir konuşma yapan Vali Vekili Sandıkcı, Bayramların dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu; hoşgörü ortamının sağlandığı; fakir ve yetimlerin gözetildiği; yaşlıların, hastaların ve engellilerin ziyaret edildiği; sosyal yardımlaşma ve dayanışma ruhunun doruk noktaya ulaştığı, dini yönden anlamlı ve özel günler olduğunu dile getirdi. Bayramı vatandaşlar ile bir arada geçirmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Sandıkcı, “Tabi ki bu mutluluğumuz yaşadığımız olaylarla buruk bir şekilde devam ediyor. Zor günler geçiriyoruz. Ancak biz Türk Milleti olarak, birlik ve beraberlik içerisinde bütün zorlukları aşmasını bilmişizdir. Bundan sonrada bütün zorlukları inşallah aşacağız. Teröre gereken cevabı devletimizle, milletimizle, halkımızla en iyi şekilde vereceğiz. Bundan hiçbir şüpheniz olmasın. Devletimiz kararlı bir şekilde ve halkımız, terörün üzerine gittiği, kendimize güvendiğimiz, içimizdeki cevheri keşfettiğimiz sürece bu işinde sonunu inşallah getireceğiz. Bayramlarımızı, daha güzel daha aydınlık günlerde kutlayacağız.

Bu vesile ile vatanın bölünmez bütünlüğü, devletin bekası ve Cumhuriyet için, halkın salığı ve huzuru için canlarını seve seve feda eden şehitlerimize rahmetle bir kez daha anıyor ve Gazilerimize yaşamları boyunca sağlık diliyoruz” diye konuştu.

Vali Vekili Hayri Sandıkçı ve protokol üyeleri, Askeri gazinoda, Emniyet Müdürlüğünde ve Huzurevinde düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Vali Vekili Hayri Sandıkçı Siirt’te terör örgütü mensuplarınca haince kurulan tuzakta şehit düşen Şehit Uzman Çavuş Hakan Aktürk’ün baba ocağına ziyaret ederek, annesi Aysel Aktürk ile bayramlaştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir