Ramazan Kerim Özkan’dan Hükümet’e çağrı

3 dönem Meclis’te Burdur halkını temsil eden eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili, Türk Parlamenterler Birliği Yönetim Kurulu üyesi Ramazan Kerim Özkan, sosyal medya hesabından AK Parti Hükümeti’ne Şeker Fabrikası’nın özelleştirmekten “vazgeçme” çağrısı yaptı.

ABD emperyalizminin küresel şirketi Kargil rapor sundu, AK Parti Hükümeti düğmeye bastı; milli ekonomiyi tasfiye edecek, hayvancılığa ve tarıma ağır ve altından kalkılamayacak darbe vuracak şeker fabrikalarının özelleştirilmesi girişimini başlattı. Türkiye’nin 25 şeker fabrikasının en verimlileri olan –içinde Burdur Şeker Fabrikası’nın da bulunduğu- 14’ünü Mehmetçik Afrin’de vatan savaşı verirken ve iç cephenin birliği ve bütünlüğünün her zamankinden önemli ve belirleyici olduğu şartlarda satışa çıkarma teşebbüsü tüm ülkede işçileri ve çiftçileri ayağa kaldırdı; halkta derin bir infial yarattı.

Bugün Ulusal Kanal’ın çağrısıyla Şeker Fabrikası’nın Kuzey Kapısı’nda toplanan Burdur halkının önderlerinden AK Parti Hükümeti’ne ortak şu çağrı Burdur halkının çığlığı olarak dillendirildi: Burdur Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi “cinayet”tir, “Burdur’u başka yere taşımak”tır, hayvancılığın, nakliyeciliğin, çiftçiliğin bitişidir; Burdur’un şah damarının kesilmesidir; “VAZGEÇİN!” Temsilciler halka da mücadele çağrısında bulundular.

Bu kapsamda 3 dönem Meclis’te Burdur halkını temsil etmiş olan eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili, Türk Parlamenterler Birliği Yönetim Kurulu üyesi Ramazan Kerim Özkan, sosyal medya hesabından AK Parti Hükümeti’ne “vazgeçme” çağrısı yaptı.

Kerim Özkan’ın, “Hükümetin dikkatine: Acilen Burdur Şeker Fabrikası özelleştirme kapsamından çıkarılmalıdır” başlıklı Twitter’ı aşağıdaki gibidir:

“Hükümetin dikkatine:

“Acilen Burdur Şeker Fabrikası özelleştirme kapsamından çıkarılmalıdır.

“Türkiye Cumhuriyeti ‘nin ve üreticilerimizin çıkarları doğrultusunda işlevini, çalışmasını kamu adına denge fabrika olarak tam kapasiteyle sürdürmelidir… R. Kerim Özkan”

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “Ramazan Kerim Özkan’dan Hükümet’e çağrı”

  1. Milletvekili iken Ramazan Kerim ÖZKAN-, Ankara’da bir otelde yapılan toplantıda “Burdur şeker fabrikasını Burdur’lular satın alsın” diyerek özelleştirilmesine dolaylı destek vermiş, bizde CHP Genel Merkezine bildirip, uyarmıştık. Öğrenmenin yaşının olmadığını, eski vekilin samimi ise şayet gerçeği görmesinin memnuniyet verici olduğunu söylemeden geçemiyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir