Rıza Zelyut yazdı: “Bu Papa’nın duası Erdoğan’a yarar mı?”

Medya, İtalya/ Vatikan’da Papa Francis ile görüşen Müslüman Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katolik Hıristiyanların dinsel lideri Papa’dan kendisi için dua etmesini istediğini yazdı.

Acaba Cumhurbaşkanı, Aydınlık yazarı Rıza Zelyut’un yazdığı gibi, Papa Francis’in, cehennemle ilgili olarak “Sünni Müslümanlık’ta insanı kâfir konumu”na düşürecek fikirler söylediğini, “Tevazu, vicdan ve dini bütünlük sayesinde belirli dogmatik fikirlere ilişkin yeni anlayışlar kazandık. Kilise artık insanların acı çektiği gerçek bir cehenneme inanmıyor. Bu doktrin tanrının affediciliğiyle uyuşmuyor. Tanrı yargıç değildir; o insanların dostu ve affedicisidir” dediğini bilmiyor mu?

Ayrıca Papa, “yaratılış kavramı”na da karşı.

Ne demek bu?

Papa, insanın Adem ve Havva’dan geldiğini kabul etmiyor. Yaratılış teorisini reddediyor yani. Havva ile Âdem teorisini “masal” sayıyor.

Gene Rıza Zelyut’un iddiasına göre en müthişi de Papa, “Allah da bizim gibi gelişiyor ve değişiyor!” diyor.

Zelyut devam ediyor:

“Yetmiyor… Temsil ettiği kutsal kitap İncil’i bile eleştiriyor. Buyurun okuyun: ‘İncil çok güzel bir kutsal kitap, fakat diğer tüm büyük ve eski yapıtlar gibi onun da eskiyen bölümleri var. Hatta bazı bölümler hoşgörüsüzlüğe ve yargılamaya çağırıyor. Sevgi ve doğruluk mesajının aksine, bu mısraları sonradan eklemeler olarak görmenin vakti geldi.’”

Zelyut’un yazısının devamı şöyle:

İDAM EDİLİRDİ

Eğer Papa Efendi’nin bu sözlerini İslam dünyasında eskiden birisi söylese, derhal yakalanır ve boynu vurdurulurdu. Bundan daha hafif görüşler dile getiren Osmanlı dönemi âlimleri katledilmişlerdir. Merak edenler, “Osmanlıda Karşı Düşünce ve İdam Edilenler” adlı kitabımdan okuyabilirler.

Böyle sözler eden bir kişinin duası; İslam âlimlerine göre asla kabul olunmaz.

İyi de İslam âleminin lideri havalarına giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu Papa Francis’e neden, “Bize dua edin!” dedi. Bu biraz ayıp olmadı mı?

İSLAM ÂLİMLERİ BUNLARI SÖYLEYEBİLİR Mİ?

Bütün bu geleneksel Hıristiyanlığa da ters olan fikirleri ortaya atan ve dillendiren kişi, Hıristiyan dünyasının en büyük temsilcisi olan Papa…

Peki, Türkiye’nin Diyanet İşleri Başkanı çıkıp da “Tanrı artık eskidi! Cehennem yoktur. Âdem ve Havva’nın yaratılması bir masaldır. Kuran’ın eskiyen bölümleri var; bazı bölümleri de hoşgörüsüzlük taşıyor!” diyebilir mi?

Di-ye-mez!

Diyemediği için de İslam dünyası, Hıristiyan dünyası ile yarışamaz. Müslümanlar da Hıristiyanların bir tür köleleri gibi yaşamak zorunda kalırlar.

Gerçeği görelim: Müslümanların en büyük açmazı, toplumu yönlendiren Müslüman din adamlarıdır. Bu kadrolar, Müslümanları Orta Çağ koşullarında tutmak için müthiş yıkımlar yapıyorlar. Katolik Hıristiyanların lideri, dindeki eskimiş bütün kavramları sorgularken, bizim Diyanet İşleri, tıpkı Cinci Hoca gibi, “Sol elle yemek yemek Şeytan işidir!” diye görüş açıklıyor. Aile hayatına ilişkin olarak ise; öz babasının 9 yaşındaki kızına şehvet duymasına izin verecek yorumlar yapıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı da Papa Francis’in “masal” dediği Âdem-Havva hikâyesini bilimsel gerçekmiş gibi okullarda öğretiyor. Ve bu masalı reddeden Evrim ilkesini eğitimden atarak genç beyinleri köleleştiriyor. Bu milletin hükümeti, bu milletin Diyanet İşleri, bu milleti bilimden uzaklaştırarak sömürgecilerin kölesi haline getiriyor.

Böyle bir Türkiye’nin geleceğin özgür ve bayındır dünyasında asla yeri olamaz.

Yazının devamını okumak için tıklayınız

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir