Rubin: “TSK’nın ABD karşıtlığı bilinçli”

Pentagon’un psikolojik savaş elemanı Rubin: “TSK’nın ABD karşıtlığı bilinçli”

ABD psikolojik savaş makinesi çalışmalarını sürdürüyor

Neocon Rubin, TSK’nın ABD ve NATO karşıtı duyguları bilinçli olarak desteklediğini ve TSK’yi en çok etkileyen isimlerden birinin Doğu Perinçek olduğunu belirtti

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ’ye) desteğiyle tanınan eski Pentagon yetkilisi, CİA’nın psikolojik savaş uzmanı Michael Rubin’in, 30 Ocak 2018 günlü Washington Examiner gazetesinde, Doğu Perinçek’i hedef alan bir yazısının yayımlandığını belirten Aydınlık Gazetesi’nin haberine göre, Rubin, “Türkiye’deki ABD’liler olası suikast tehlikesiyle karşı karşıya” başlıklı yazısında, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanlığı adaylığından korkusunu dile getiriyor.

ABD’nin uzun yıllardan beri Türk Ordusu’nun ortağı olduğuna dikkat çeken Rubin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Amerika ve NATO karşıtı duyguları desteklemeye bilinçli olarak karar verdiğini söyledi. Rubin, Türk Ordusu’nu en çok etkileyen üç ismin Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanlarından Adnan Tanrıverdi ve Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar olduğunu belirtti.

KOMUTA KADEMESİNDE EN ETKİLİ KİŞİ

Rubin, Perinçek’i “Türkiye’nin geleceğini Rusya ile birlikte gören ve NATO’dan çıkış için çalışan eskiden Maocu iken sonradan şiddetli Türk milliyetçisine dönüşen siyasetçi” olarak tanımlıyor. Pentagon’un eski yetkilisi Rubin, en tepedeki yüksek rütbeli Türk subayları arasında en etkili kişinin Perinçek olduğunu iddia ediyor. Uzmanlar, bu tür değerlendirmelerin Türk Ordusu’nda nifak yaratma amaçlı psikolojik harekât uygulamaları olduğunu belirtiyorlar.

ATİLLA UĞUR DA HEDEF

Rubin, hem İncirlik’teki ABD ve NATO güçlerinin hem de NATO’nun gizli entrikalar tertiplediği konusunda, özellikle Perinçek ve Tanrıverdi’nin çılgın komplo teorileri uydurduklarını ileri sürdü. Aydınlık gazetesinin geçen hafta E. Kurmay Albay Hasan Atilla Uğur ile yaptığı röportajı bir korku unsuru olarak kullanan Rubin, Perinçek’in gazetesinin NATO tesislerindeki Amerikalı personelin tutuklanması çağrısında bulunduğunu yazdı.

İNCİRLİK’İN İŞGAL EDİLECEĞİ KORKUSU

Rubin, Erdoğan ya da Perinçek’in kitleleri İncirlik Üssü’ne sürmesi durumunda, güvenlik güçlerinin geri çekilebileceğini ve üssün işgal edilebileceğini öne sürdü. Obama döneminde Libya’nın Bingazi kentinde ABD’li diplomatın öldürülmesini hatırlatan Rubin yazısını, “Erdoğan ya da Perinçek, İncirlik’e baskın yapılması emrini verirse Türk güçleri geri çekilecek ve üs işgal edilecektir. Türkiye’ye Amerikalı bir diplomat atamak giderek Libya’da ABD’li bir görevlinin kalmasını istemek kadar tehlikeli oluyor. Eğer Trump, kendi Bingazi’sini yaratmak istemiyorsa, diplomatik varlığı sonlandırma ve askeri güçleri Ürdün, Romanya ya da başka bölgesel ülkelere transfer etme zamanı gelmiştir” sözleriyle sonlandırdı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir