Salda Bisiklet Şenliği başladı

Antalya Bisiklet Derneği (ANTBİSTER) tarafından düzenlenen, Burdur Valiliği, Burdur Belediyesi, Burdur Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Yeşilova Belediyesi, Antalya Muratpaşa Belediyesi, Burdur Bisiklet Topluluğu, Salcano Bisiklet, Odeon Tours, Nobel İlaç, Basel, DRN Ajans, Antalya Doğa Sporları ve e-design’nin destek verdiği Salda Bisiklet Etkinliği için bugün ilimizde Köprübaşı-Alyazma Kent Ormanı arasında bisiklet sürüşüyle start verildi. Etkinliğin ilk bölümüne Burdur belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz de kendi bisikletiyle katıldı.


Salda Bisiklet Şenliği başladı paylaşan: fozcan

28/31Mayıs günlerinde yapılacak olan Salda Bisiklet Şenliği programına göre, ilk gün (28 Mayıs 2015 Perşembe günü) il dışından gelen bisikletçiler Alyazma Kent Ormanı’nda toplanarak kamp kuracaklar. Akşamüzeri saat 17,00’de Köprübaşında toplanarak, Gazi ve Atatürk caddesi güzergâhında bisikletle geçiş yapacaklar.

Ertesi gün (29 Mayıs günü) sabahleyin çadırlar toplanarak Salda’ya hareket edilecek. Yol güzergâhındaki Hacılar ve Yarışlı köylerinde mola verilecek.

30 Mayıs sabahı Salda Gölü etrafı bisikletlerle dolaşılacak. Doğanbaba köyünde öğle yemeği yenecek.

31 Mayıs günü, kahvaltıyı müteakiben Göl’ün en muhteşem oluşumlarından biri olan Beyaz Adalar’da isteyen festival katılımcılarının gireceği bayraklı ödüllü MTB yarışı düzenlenecek.

MTB yarışı ve öğle yemeğinin ardından etkinlik son bulacak.

Bu Haberi Paylaş
KATEGORİLER: Spor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir