Şaptan şeker olmaz; küfürbazdan vali ve vekil olmaz!

Vali Şerif Yılmaz, Burdur’da özellikle özgür basın üzerinde kurduğu baskılar, halka karşı kaba, kindar, küfürbaz, kayırmacı, torpilci, despot, cenaze namazı ve salında göstermelik pozları, davranışları ve köşe yazan yazarlara sansürleri ile Burdur tarihinde FETÖ’cü Vali İbrahim Özçimen vakıasını hatırlatmıştır. Kısacası Burdur 700 gününü kaybetmiştir. Burdur’da yediniz içtiniz gezdiniz, vakit geçirdiniz. Adliye, cemaat ve iş çevrelerine kayıtsız kaldığınız ya da tehdit ve korumacı müdahaleler ettiğiniz iddiaları ile ayrıldınız. Kendinizi ağırlattınız ilde sivil toplum kuruluşlarından imzalar toplatmaya çalıştığınız konuşuluyor. İnşallah adalet, varsa sizin de yanlışlarınızı bir gün çözer. Dileğim ait olduğunuz yerde kendinizi bulursunuz ve o üzdüğünüz basın, sizin haberlerinizi şehvetle yazar.

Şerif Yılmaz

BANKAMATİK MEMURU

Şerif Yılmaz’ın, Burdur Valiliği sitesinde kamu yatırımları verilerine göre, yatırımlarda harcanmak üzere ayrılan ama maalesef harcanmayan tam 148 milyon TL. ödenekten dolayı mahcup olup özür dileyeceğinize, pişkince yalan ve yanlışlara başvurduğunuzu büyük üzüntü ile izledim. Özel İdare ve diğer kurumlar canla başla elbette ki çalışıyor. Çalışkan idarecileri her zaman takdir ederiz, ama bu Şerif Yılmaz ili İYİ yönetemiyordu. En güzel belgeli cevap Burdur Valiliği sitesinde yer almıştır. Halkın karşısına çıkıp cevap veremeyen Vali, paçasını kurtarmak için çareyi AK Parti’den aday adayı olacağı açıklaması ile şarz olmak üzere kaçıp, AK Parti Hükümetinin yüz karası bir bürokratı örneğini sergilemektedir. Kaçarken de yalan söylemekten sakınmamıştır. Manisa halkı umarım bu durumun farkındadır. Az daha beklese idi Şerif Yılmazı, bankamatik memurluğu sabırsızlıkla bekliyordu.

YERİNDE SAYACAKMIŞ

Başbakan talimat vermese anlaşılan vali yerinde sayacakmış. ‘Köy yollarına sıcak asfalt olacak, beyaz çizgisi, trafik işaret levhalarıyla yollar olacak dediğiniz zaman 20 yıl önce size gülerlerdi, deli misiniz derlerdi’ diyen terbiyesiz şahıs, bak Burdur’u yönetenler deli değildir! Burdur yatırımlardan hak ettiği payı alamayan sizin gibi Başbakan’dan talimat bekleyen talihsiz kişiler ve yalakalarının yarattığı sorunlar nedeni ile makus talihini kırmak için esnafı, sanayicisi, memuru, işçisi ile çalışıp çabalayan halim selim bir ildir. Siz gelen yıllık ödeneğin yarısını zor harcamışsınız. İlin huzurunu OHAL yetkileriniz ile bozmuşsunuz, AK Partili yetkili dostlarım bile sizden bıktıklarını, gitmeniz gerektiğini açıkça ilgili yerlerde konuştular.

BAŞBAKAN EMİRİ Mİ?

Başbakandan emir mi beklediniz Kültür Merkezi, Yüzme Havuzu, Kapalı Spor Salonu binalarını tamamlatmak için? Yine yıkılan Gazi İlkokulu, Anadolu Öğretmen Lisesi, Sınav Merkezi, İmam Hatip Lisesi’nin yenilerinin yapılması için hangi çabayı sarf ettiniz? Sagalassos, Kibyra yolları turizm sezonundan önce sizden bakım-onarım ve genişleme istiyordu. Tur otobüsleri yolda karşı karşıya geldiklerinde durup birbirlerine yol vermek zorunda kalırken, siz Turizm Bakanı’na yağ yaktınız. Valinin görevi ilde aksayan problemleri devlet adına çözüme kavuşturmaktır. Şimdi sizden sonra görev alan Valimiz inşallah gerçekleştirir.

AYNASI İŞTİR KİŞİNİN

Yağmurlu havada iki tavuğu sulayamayan insanlar, memlekette sizin gibi beceriksiz bir idareci varsa elbette size de akıl verirler. Aynaya baksaydınız o iki tavuğu sulayamayan kişinin kim olduğunu görecektiniz. Kuyumculuk, beyaz eşya, çiftçilik, mobilyacılık satış ve imalat işlerinden elde ettiğimiz birikimlerimiz ile stratejik öneme haiz dünyada ikamesi olmayan tek metalik maden olan krom madeni ile ilgili 12 Milyon TL’lik Krom Zenginleştirme Tesisi yatırımı yaptık. Katma değer sağlayalım istedik. Siz bırakın ziyarete gelmeyi YASAL ÇED RUHSATI verdiğiniz maden işletmemize 3 yıl sonra haksız yere tüzük ve yönetmeliğe aykırı olarak, kurumlar üzerinde de baskı kurup 73 Bin TL kestirdiniz. Tam bir korku, baskı ve tehdit ile sanayici ve madenciyi terbiye etmek istediniz. Ülkenin döviz, SGK ve gelir vergisi gelirlerine, engel oldunuz, istihdama ket vurdunuz. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı da korkusundan sizden gereksiz yere özür diledi. Bakın başka ne yaptınız?

TURİZM VE KALKINMA

İnsuyu Mağarasına 1 milyon 260 Bin TL. ödenek ile yapa yapa klozetsiz 2 tuvalet, k…ç içi kadar bir büyüklükte çay kahve gözleme satılan kafeterya yapılmış. Teke yöresine uygun otantik ahşap veya kurnanın yöremize uygun kesme taşından tarihimize uygun bina yapılsa daha güzel olmazmıydı? Turlar 3-4 otobüs turist getirse 100-120 kişi eder. Tam anlamı ile s…çtınız. Oradaki meydana bilinçsiz ve gerizekanın ürünü iri çakıl serdirmişsin. Bir-iki de oyun grubu yaptırmışsın. İnsanlar o çakılda zor yürüyor. Turist bu şekilde mi karşılanır? Turistik yerde birayı, içkiyi yasaklamakla, bak ben dindarım beni aday edin demek istemişsin herhalde. Çamların altı mezbelelik vaziyette ama, peysajdan bahsediyorsun. Senin peysaj anlayışını sevsinler. Yazık, modern kelimesini sarf etmekle modern olunmuyor. İnsuyu Mağarasının giriş-çıkış yolundaki asfaltları bozulmuş, bayrak direkleri küflenmiş bakımsız. Turizm bu şekilde mi kalkınır? Acıyorum ülkeme sizin gibi dar görüşlü insanlara, bir ili yönetmesi için görev verdiğinden dolayı. Paralar çarçur olmuş.

BALON TURİZMİNE YASAK

Kapadokya bölgesinde yıllık 3 milyon Euroluk gelir elde eden balon turizmini, ilimizde faaliyete geçiren turizmcinin balon uçuşlarını yasaklayarak, Burdur’un turizmini baltalayıp sonra da turizmden bahsediyorsunuz. Apartçının gelirine ise göz koyup, onlara da ceza kesip, muhtarlara randevu vermiyorsun, ceza girişimi ile mağdur ediyorsun.

KORUMA KARARI GÖSTERMELİK Mİ?

Burdur’da 6 adet koruma kararı bulunan, şehir dışındaki bataklığa hastane kondurulmasına sebep oldunuz. Kasım 2017 de temeli atılacaktı, Mayıs 2018 oldu. Koruma kararlarının amacı nedir, ne için alınır? Halktan niçin sakladınız, halkı bilgilendirmediniz? OHAL yetkilerinizi mi kullandınız? Ceberrut bir yönetim sergilediniz.

Siz Şeker Fabrikalarının satışı konusunda da köylünün, çiftçinin, nakliyecinin, halkın yanında yer alamadınız. Siyasete soyundunuz. Ne yaptınız diye sormayacaklar mı?

Vali konağının sağında ve solunda yeni yapılan kaldırımları, bırakın engellileri, sağlam vatandaş bile kullanamıyor, dökülüyor. Buradan sizi, Belediye Başkanını davet ediyorum. Basın huzurunda, Engelliler Haftasında o kaldırımlarda Erişebilirlik İzleme ve Denetleme Kurulu Üyesi olarak tekerlekli sandalye ile şehri gezmeye. Gününü siz veya yardımcınız belirlesin. Ama Bimer ve Cimeri bu konuda titizlikle çalıştığınız yalanları ile siz ve ilgili yardımcınız kandırmaktan, yönetmeliklere aykırı karar almaktan hiç de çekinmediniz. Siz Burdur’dan çok ahh ve kul hakkı ile ayrıldınız diğerleri de ayrılacak.

MEMURLARA MOBİNG Mİ?

Açıklamalarınız ile ikrar ettiğiniz anlaşılan, memurlarınıza da mobing yaparak emekliliğe zorlamışsınız. Birilerinin hatırı için birilerinin yakınını orada istihdam ettirmedim derken umarım oğlunuzu kast etmiyordunuzdur. Siz birilerinin hatırı için bir şeyler yapmadık diyerek yalanı kolayca kıvırabiliyorsunuz.

DOĞRUYA DOĞRU

Herkes evine ekmeği götürürken, helal lokma götürdüğünü bilecek, yarın onun hesabını burada olmasa bile öbür tarafta Cenab-ı Hak sorar diye düşünüyorum. İşte bu cümleyi nasıl kullandınızsa ise çok doğru olmuş. Hatırlatayım, Allah takiye yapanlardan korusun.

O NE BİÇİM SES!

TYÇP’de İl Müftülüğüne de personel istihdamı düşünmüşsünüz ama çok özür dileyerek yazıyorum, zaten bu kapsamda çalışanlar var. Edası ve sadası olmayan insanların, kulağa nahoş gelen ahenksiz sesleri ile camilerimizden ezan okumalarına şu ana kadar hem müftü hem de siz kayıtsız kaldınız, kulak tıkadınız. Camilerimizden müezzinler o güzel, büyüleyici, billur sesleri ile insanları etkileyip, huşu içerisinde ibadete davet etse daha güzel olmaz mı?

ENGELLİYE GENCE KADINA YASAK

Kadın girişimciler ve engelliler de dahil olmak üzere Halk Eğitim Merkezi Kurslarına yasak koydun açtırmadın. Yörük kültüründen bahsederken, Teke Yöresinin Başkentinde Halk Oyunları kurslarına yasak koydunuz. Okullarda yarışmalara katılan bir ekip 1. Oluyor. İkinci ve üçüncülükler yok. Çünkü boştu, okullar katılamadı.

Onun için Şaptan Şeker Olmaz, Küfürbazdan Vali ve Vekil Olmaz. Olursa da Kılavuzu Karga Olanın Burnu B…ktan kurtulmaz Atasözü sizin gibiler yüzünden çok konuşulur. Burdurlular size haklarını helal etmiyorlar haberiniz olsun Şerif Yılmaz.

Kazasız, belasız, başarılı, hayırlı bir sezon olması dileği ile çalışan tüm idareci, memur ve işçilere İYİ başarılar diliyor, saygılar sunuyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir