“Satranç oyununda şah mat” durumu; sahte beyanla muhtar olmuş!

“Teşbihte hata olmaz”; “hatasız teşbih de olmaz” denilmiştir. Kent Konseyi olağanüstü Kongresi’ndeki rekabet durumu, sonunda Kent Konseyi Başkanı’nın başını yiyecek aşamaya geldi. İddialara göre, sadece Kent Konseyi başkanlığını değil, muhtarlığı, muhtar maaşı, Muhtarlar Derneği Başkanlığı da tehlikeye girdi

 BSTP ve BURTÜKODER Başkanı Kemal Arslan’ın adaylıktan çekildiği ve oylamada tek başına seçime girerek açık oylamayla başkan seçilen, daha sonra Arslan’ın muhtarlara yönelik ithamlarına cevap olarak basın açıklaması yapan Zafer Mahallesi Muhtarı, Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Nuri Levent Özer’in, muhtar adaylığını resmi makamlara gerçeğe aykırı beyanda bulunarak, yanıltmayla muhtar seçildiği ortaya çıktı.

SAHTE BEYANLA MUHTAR OLMUŞ!

Tam bir “atlar tepişirken tayların nal altında ezilme” durumunun yaşandığı gelişmeye göre, Zafer Mahallesi Muhtarı, Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Nuri Levent Özer’in başı belada! Hem muhtarlıktan ve dolayısıyla muhtarlık maaşından, Muhtarlar Derneği Başkanlığından hem de Kent Konseyi Başkanlığından azledilmeyle karşı karşıya; Muhtar, Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan da olacağa benzer. Ayrıca resmi makamlara gerçeğe aykırı, yanıltıcı belge vermekten dava açılma tehdidi altında da kalabilecek.

BSTP ve BURTÜKODER Başkanı Kemal Arslan’ın Valiliğe verdiği dilekçeye göre,  Zafer Mahallesi Muhtarı, Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Nuri Levent Özer’in, Burç mahallesi, Kışla Caddesi, 27 no.lu adreste ikamet ettiği halde, Zafer Mahallesi muhtarlığına aday olabilmek için, Zafer Mahallesi, Adıgök Sokak, 15/1 no.lu adreste ikamet ettiğini beyan ederek muhtar seçildiği ortaya çıktı.

ARSLAN, KONSEY SEÇİMİNDEN BERİ SÜREN SATRANÇ OYUNUNDA “ŞAH MAT” DEDİ

Muhtarlar Derneği Başkanı seçildikten sonra Yürütme Kurulunda bulunduğu Kent Konseyi Başkanlığında görevlendirilen Özer, daha sonra da olağanüstü kongrede şiddetli tartışmalar arasında Konseye başkan seçildi. Kongredeki şiddetli tartımalar dışarıda devam etti. Özer, Arslan’ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaların muhtarları töhmet altında bıraktığı gerekçesiyle basın açıklaması yaparak halkı Arslan’a karşı kışkırttı. Bunun üzerine Platform Başkanı Arslan, Özer’in resmi makamları asılsız beyanla yanılttığı iddia edilen ikametgâh durumunu saptadı. Ve tam bir satranç oynar gibi, “şah” diyerek son noktayı koydu; Valiliğe, Özer’in 2972 Sayılı Kanunu’nun 31 ve 32’nci maddelerine aykırı biçimde gerçeğe aykırı beyanla muhtar seçildiğini, ancak seçilme yeterliliğini kaybettiğini, muhtarlıktan azlinin gerektiğini iddia eden bir dilekçe verdi.

Şimdi kamuoyunun gözü Valiliğin ne yapacağı noktasına çevrildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir