Savaş uçaklarını elektromanyetik dalgayla düşürecek silah yapıldı

Süper devletlerin milyarlarca dolar harcayarak geliştirdikleri proje, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Fizik Bölümü’nün 30 m2’lik laboratuvarında yaratıldı. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Lütfi Öksüz ve 10 kişilik ekibi, bilim kurgu filmlerini gerçek hayata uygulayarak savaş uçaklarını füze kullanmadan, elektromanyetik dalgalarla düşürecek sistemin kodlarını çözdü.

BİLİMKURGU FİLMLERİ GERÇEK OLUYOR

Süper devletlerin milyarlarca dolar harcayarak geliştirdikleri proje, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Fizik Bölümü’nün 30 m2’lik laboratuvarında yaratıldı. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Fen Edebiyat Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Lütfi Öksüz ve 10 kişilik ekibi, bilim kurgu filmlerini gerçek hayata uygulayarak savaş uçaklarını füze kullanmadan, elektromanyetik dalgalarla düşürecek sistemin kodlarını çözdü. Esasen 2012 yılında “çılgın profesörün çılgın projesi” diye gündeme gelen elektromanyetik dalgalarla savaş uçağı düşürme sistemi projesi, o zamandan bu yana zaman zaman basında tekrarlanagelmiş ama KıvılcımHaber’in telefonla ulaştığı SDÜ Fizik Bölümü Hocası Prof. Dr. Lütfi Öksüz, ne yazık ki devletin kös dinlemesinden yakınıyor; o zamandan bu yana devletten ne bir ses ne de bir nefes!

MAYINLI ALANLAR TEK TUŞLA TEMİZLENİYOR

Dünyada sadece ABD’de bulunduğu, Rusya’da ise ARGE aşamasında olduğu belirtilen sistem, tamamen yerli imkânlarla oluşturuldu. ABD’nin milyarlarca dolar harcadığı proje, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ’nün) 30 metrekarelik laboratuvarından çıktı. Yapılan ön testlerde sistem sorunsuz çalıştı. Proje ile mayınlı alanları tek tuşla temizlemek de mümkün.

AKILLI CAMI DA BUULMUŞTU

Dahi Profesör Lütfi Öksüz, daha önce de dinlemelere karşı kesin sonuç veren “Akıllı Cam” adlı projeyi geliştirmişti. Elektromanyetik dalgaları engelleyen “Akıllı Cam” projesi, binaların tüm yüzeylerine kaplanarak kullanılıyor.

LÜTFİ HOCA’NIN BAŞARILI ÇALIŞMALARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sanalbasin.com üyesidir